«Копійчана справа»

Із 1 жовтня монети номіналом 25 копійок та банкноти старих зразків до 2003 року перестали бути платіжними засобами

Відтепер в українському банкнотно-монетному ряді залишилися шість номіналів монет та шість номіналів банкнот. Керівництво Національного банку України (НБУ) стверджує, що це рішення відповідає міжнародним стандартам, спрощує готівкові розрахунки та робить більш якісною готівку на руках у громадян.
У НБУ пояснюють - після того, як торік вилучили монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, монети номіналом 25 копійок неможливо розміняти. Якщо відмовитись і від них, то проблема вирішиться. Банкноти старого зразка зараз також майже не застосовуються. Їх залишилось лише 1,8% (близько 50 млн штук) від загальної кількості банкнот в обігу.
«Їхнє вилучення з обігу не завдасть незручностей громадянам, водночас бізнесу та державі принесе користь», - переконує пресслужба НБУ. Зокрема, виросте надійність та якість готівки, її буде простіше транспортувати та використовувати в розрахунках.
До 16 жовтня всі магазини, ресторани та інші заклади мають здати монети по 25 копійок та старі банкноти до кас банків. Цю суму їм зарахують на рахунки.
Натомість громадянам турбуватися не слід. Навіть, якщо хтось назбирав мішок 25-копійчаних монеток.
У НБУ наголошують: громадяни зможуть обміняти вилучені засоби платежу протягом трьох років. У будь-якому банку монети та банкноти можна буде обміняти протягом року - до 30 вересня 2021 року включно. У Нацбанку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) - упродовж трьох років з дати вилучення. Тобто, до 30 вересня 2023 року включно.
Нагадаємо, що раніше НБУ вже вилучив з обігу паперові банкноти 1 та 2 гривні та монету 1 гривня зразка 1996 року. Замість них в обіг ввели сріблясті монети нового зразка.
А в червні ц. р. Нацбанк почав вводити в обіг нові монети номіналом 10 гривень, які з часом повністю замінять 10-гривневі банкноти, які поступово вилучатимуть з обігу. На першому етапі випустили понад 5 мільйонів нових монет.
Як зазначив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, процес заміни банкнот на монети необхідний, оскільки монети можуть перебувати в обігу триваліший проміжок часу. «Тривалість життя монет є значно довшою, ніж тривалість життя банкнот низьких номіналів. На відміну від банкнот їх не потрібно щороку карбувати, обробляти, транспортувати, зберігати та утилізувати», - пояснює він. За його словами, з урахуванням строку служби монет держава зможе заощадити близько 1 млрд гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8379 / 4.07MB / SQL:{query_count}