Поляки помстилися за український прапор

Під час Маршу незалежності у Варшаві 11 листопада члени організації “Національна вільна Польща” (NWP) спалили прапор України, вигукуючи при цьому націоналістичні гасла

Про це повідомляє Gazeta.pl. Це спричинило бійку між активістами NWP та групою так званих польських автономних націоналістів, у результаті якої лідер NWP Дам’ян Бєнько був серйозно побитий.
Керівництво автономних націоналістів заявило, що “ця акція була рішучим спротивом проти функціонування на вітчизняній націоналістичній сцені організацій, які братаються з комуністами, підтримують російський імперіалізм і поширюють шовінізм проти братнього українського народу”. Як пише Gazeta.pl, націоналістична організація “Національна вільна Польща” відома своїми проросійськими і антиукраїнськими поглядами, а також співпрацею з комуністичною і пропутінською партією “Зміна” (Zmiana). Також угруповання підтримало створення “ЛНР” і “ДНР”.
Протягом останніх двох років, як наголошує Gazeta.pl, святкування Дня незалежності у Польщі проходило без значних інцидентів. Водночас у 2013 році учасники Маршу незалежності напали на посольство Росії у Варшаві – дипломатичне представництво закидали пляшками, камінням та петардами. В результаті тоді згорів пункт охорони посольства.
Тим часом в місті Ченстохова стався ще один польсько-український інцидент. Тут розгорілася масова бійка між місцевими жителями і громадянами України. Як розповіли виданню Dziennik Zachodni очевидці події, в бійці брали участь кілька десятків людей. Поліцейські, які прибули на місце надзвичайної події, затримали 11 осіб, шість з яких виявилися поляками, п’ять – українцями. За даними правоохоронних органів, приводом для конфлікту стали не міжнаціональні стосунки, а звичайна побутова суперечка. Згідно з польським законодавством, усім учасникам бійки загрожує до трьох років позбавлення волі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7441 / 4.08MB / SQL:{query_count}