Друг Путіна зазнав поразки

За підсумками повторного другого туру голосування на виборах президента Австрії перемогу здобув незалежний кандидат Александер ван дер Беллен, залишивши на другому місці ультраправого Норберта Гофера, який не приховував своїх проросійських поглядів і завжди хвалив політику Путіна

Як повідомляє австрійське видання  The Local, за даними попереднього підрахунку голосів, ван дер Беллен отримав підтримку  53,6% виборців, Гофер – 46,4%. Останній yже визнав свою поразку, зазначивши, що йому “дуже сумно” від цього.
Нагадаємо, що попередні вибори президента пройшли в Австрії в травні цього року. Тоді також переміг Александер ван дер Беллен. Але оскільки його перевага над Норбертом Гофером становилa всього 16,3 тисячі голосів, останній оскаржив результати. Виявилося, що у низці округів надіслані поштою бюлетені почали підраховувати ще в день виборів, у той час як, згідно із законодавством, це потрібно було робити не раніше 9.00 наступного дня. В підсумку в липні конституційний суд Австрії скасував результати травневих виборів через порушення процедури підрахунку виборчих бюлетенів в окремих округах. Однак і на повторних виборах цієї неділі перемогу знову здобув Александер Ван дер Беллен.
Цікаво, що прадід новообраного президента Австрії походив iз України. Відповідні дані ще в травні розмістив на своїй сторінці у Facebook міський архів Таллінна, який передусім робив акцент на естонському походженні Ван дер Беллена. Зокрема, батьки президента були громадянами Естонії й на час народження сина у 1944 році проживали у цій країні.
До російського Пскова родина ван дер Белленів прибула з Голландії у 1763 році, у 1791-oму переїхала до естонського Тарту. Прадід же Александера ван дер Беллена (по-батьківській лінії) Максиміліан Георг Рейманн народився у 1826 році на території сучасної України – в Полтавській губернії. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6610 / 4.08MB / SQL:{query_count}