Чи готова Львівщина до коронавірусу?

Медики закликають дотримуватись особистої гігієни та превентивних заходів

Львівська облдержадміністрація спільно з Львівською облрадою, Львівською міськрадою ситуацію із запобігання поширення коронавірусу тримає на контролі. В межах сьогоднішньої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дійшли згоди щодо виділення додаткових коштів на протидію занесенню інфекції. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
«Мусимо готуватися до можливого занесення вірусу на територію Львівської області. Львівську обласну інфекційну лікарню визначили базовим медичним закладом лікування у разі виявлення захворювання. Окрім того, комісія визначила Львівський обласний протитуберкульозний санаторій «Немирів» як місце тимчасової обсервації, де можна тримати людей, що мали контакт із хворими. Ми забезпечені засобами захисту, їх є 2000 комплектів. Усі заходи, яких ми вживаємо, це відомі заходи, які дають ефект при звичайних гострих респіраторних захворюваннях!» – наголосив очільник Львівщини.
«Ми занепокоєні ситуацією, що склалася з поширенням небезпечного коронавірусу в Європі. Відтак маємо зробити всі необхідні превентивні заходи, щоб унеможливити або мінімізувати можливість потрапляння хвороби в Україну, зокрема на Львівщину. Отож, на засіданні комісії з ТЕБ і НС ми ухвалили рішення виділити фінансовий ресурс – 25 мільйонів гривень із обласного бюджету на закупівлю медтехніки, спеціальних костюмів, засобів гігієни, масок для наших медичних закладів. Наразі на території області не зафіксовано жодного випадку коронавірусу, однак ми маємо бути готові до різних викликів у разі виявлення таких хворих на Львівщині і відповідно реагувати на них», – сказав перший заступник голови Львівської облради Богдан Гагалюк.
Інфекційна лікарня – єдина спецустанова, у якій надають допомогу хворим з інфекційними хворобами, тож саме її визначили як місце надання лікувальних послуг для хворих, інформує пресслужба Львівської ОДА.
«Лікарня може прийняти 260 пацієнтів, за потреби 300. Персонал до реагування готовий. Маємо костюми біозахисту, маски, респіратори, необхідні антибактеріальні розчини та інші препарати. У відділенні інтенсивної терапії для допомоги пацієнтам із тяжкою формою перебігу хвороби є необхідні препарати для проведення штучної вентиляції легень, лабораторія для досліджень тощо. Ми готові для надання допомоги всім категоріям хворих», – зазначив директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.
Медики зазначають, що терапії, скерованої на знищення самого вірусу, в світі не існує так само, як вакцини. Тому зараз фахівці наголошують на потребі щонайретельнішої профілактики захворювання. Коли мовиться про реагування і профілактику, алгоритм дій затверджений Міністерством охорони здоров’я. Він стосується схеми реагування у випадку виявлення особи, котра повернулася із небезпечної зони, або особи, яка контактувала із зараженим.
«Якщо немає ніяких симптомів, людині варто перебувати удома 14 днів, якщо є симптоми – повідомити сімейного лікаря, після чого бригада екстреної медичної допомоги доправить цю людину в інфекційну лікарню. Усі визначені медичні заклади готові до швидкого реагування на ситуацію», – каже в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.
Фахівці наголошують на тому, що перебіг хвороби подібний до інших гострих респіраторних інфекцій. «Якщо місяць тому було обмаль інформації, то сьогодні маємо підстави казати про те, що ця хвороба подібна до інших ГРІ і має легкий перебіг. Для 20% – перебіг важкий і лише для трьох відсотків – летальний. Із 80 тисяч 200 захворілих одужали 27 тисяч, тобто 33%. При правильній організації та своєчасному зверненні хвороба ця виліковується. Пам’ятайте, якщо людина була в країні, де зареєстрований вірус, або контактувала із зараженою особою та має хоч один симптом, це привід звернутися до сімейного лікаря або викликати «швидку», – пояснив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
З його слів, у міських закладах охорони здоров’я провели всі навчання щодо клініки хвороби, її діагностики та щодо вміння користуватися захисними костюмами.
«Вірус спричинив великий ажіотаж своєю контагіозністю. На предметах повсякденного обігу він зберігається до дев’яти днів та поширюється повітряно-крапельним шляхом. Тому заходи профілактики такі ж, як при грипі. В області є комплексний план профілактики грипу, який вводиться в дію при збільшенні кількості випадків захворювання. Маємо дві лабораторії, в яких повністю можна ідентифікувати вірус. Найближчим часом закупимо тести і зможемо швидше проводити заходи з локалізації вогнища», – поінформував директор ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Роман Павлів.
На всіх пунктах пропуску, залізничних вокзалах та в аеропорту роздаватимуть інформативні матеріали про те, як діяти, аби унеможливити поширення вірусу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0650 / 4.1MB / SQL:{query_count}