Лідери білоруської опозиції відмовилися говорити про український Крим

Сейм Литви проголосував за визнання Світлани Тіхановської єдиним президентом Білорусі

На фото: Антон Роднєнков та Іван Кравцов
У відповідній резолюції йдеться про те, що Литва підтримує вимоги обраного глави білоруського народу Світлани Тіхановської та Координаційної ради щодо нових й прозорих виборів президента Білорусі. Крім того, відтепер Вільнюс вважатиме «будь-які дії незаконного глави Білорусі Олександра Лукашенка у внутрішній та зовнішній політиці, зокрема підписання нових угод з Росією, як злочини проти білоруського народу». 
Тим часом члени Координаційної ради Білорусі Антон Роднєнков та Іван Кравцов, яких режим Лукашенка кілька днів тому силоміць депортував до України, відмовилися відповідати на питання про анексію українського Криму РФ. Як пише Апостроф, Роднєнков ухилився від відповіді на питання про статус окупованого півострова. «Ми тут знаходимося як представники Координаційної ради. Навіть якщо я скажу, що думаю, це буде сприйнято як позиція когось, хто знаходиться в Координаційній раді. Ми бачимо раду як стіл, за який можуть сісти абсолютно різні сили. У ньому є різні політичні партії, які між собою не мають єдиної думки з приводу того ж Криму», - сказав він.
Своєю чергою, Іван Кравцов здивувався подібному питанню, зазначивши, що Координаційна рада займається, перш за все, внутрішніми справами Білорусі. «Я теж утримаюсь від коментарів з цього питання, тому що я навіть не знаю, як це співвідноситься з тематикою нашої роботи і з тим, що відбувається. Останні три місяці ми були сконцентровані виключно на тому, що відбувається в Білорусі», - сказав він.
Нагадаємо, що лідерка білоруської опозиції Світлана Тіхановська, ще будучи кандидаткою в президенти, лише з другого разу відповіла на питання щодо Криму. «Я на цю проблему можу відповісти з точки зору людини, жінки, яка проти будь-яких воєн. Мені дуже боляче від того, що в Україні йде війна. Це дуже болюче питання. Це питання розділяє людей і зіштовхує лобами. Можна я скажу так, як прийнято говорити в нашій країні і за міжнародними законами, що юридично Крим український, а фактично - російський. І не мучте мене більше», - сказала Тіхановська.
Тим часом її соратниця, членкиня президії Координаційної ради білоруської опозиції Марія Колєснікова, яку разом з Роднєнковим і Кравцовим теж намагалися депортувати до України (вже на кордоні вона навмисне порвала свій паспорт, щоб залишитися в Білорусі), написала заяву в білоруський Слідчий комітет з проханням порушити кримінальні справи проти співробітників силових структур, які погрожували її вбити або посадити у в’язницю на 25 років. Заява Колєснікової з’явилася на сайті білоруського опозиційного політика Віктора Бабарико.
«Висловлювалися погрози позбавити мене життя, які сприймалися мною реально. Зокрема, заявлялося, що в разі, якщо я добровільно не покину територію Республіки Білорусь, мене все одно вивезуть: живу або по частинах. Висловлювалися і погрози позбавити мене волі на строк до 25 років, влаштувати мені проблеми в місцях утримання під вартою, в місцях позбавлення волі, що я також сприймала як реально», - йдеться в тексті заяви.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6663 / 4.08MB / SQL:{query_count}