The World of Icons: безпредметне мистецтво

До Львова привезуть незвичну виставку робіт художників з Європи, США, Австралії та України

Рівно за тиждень, 22 лютого, о 17.00 Kyiv Non Objective спільно з Dzyga Art Centre представить міжнародну виставку безпредметного мистецтва The World of Icons. У ній братимуть участь: Дон Вуазін, Деб Ковелл, Тіберій Сільваші, Олена Домбровська, Біллі Ґрюнер, Кайл Дженкінс, Вахіда Ажарі, Бадрі Ґубіанурі, Пітер Холм, Кевін Фінклеа, Лінда Артс, Сара Кейгері, Беверлі Раутенберг, Генрієтта Вант Хуг, Лі Трінчере, Метт Фейлд, Дольф Верлінден, Іво Рінге, Ольга Зомбронь, Міхал Місяк, Марінда Вандехейде, Сергій Попов, Турі Сіметі, Теймур Даімі, Іван Де Меніс, Джордж Міртенс, Вернер Віндіш, Мирослав Вайда, Річард ван дер Аа, Імке ван Дейк та Гуідо Вінклер.
The World of Icons – це презентація робіт художників з Європи, США, Австралії та України, творчість яких тісно пов’язана з безпредметним мистецтвом та його сучасними напрямами – такими як reductive art та post-formalism, візуальна мова котрих прикметна тим, що оперує широким спектром художніх засобів вираження.
Фактично це виставка-підсумок міжнародного проекту Icons, організованого мистецьким об’єднанням Kyiv Non Objective. Він тривав впродовж усього 2018 року у виставковому просторі Музею Булгакова. Проект об’єднав серію експериментальних виставок, а сам простір музею став лабораторією для художніх практик митців з різних країн світу.
Наскрізною лінією Icons є поняття образу в мистецтві. У рамках проекту автори намагалися знайти відповіді на питання: чи може існувати образ у творах безпредметного мистецтва, якщо в таких творах він постає лише в своїй долінгвістичній формі? Чи може нефігуративне мистецтво бути формою естетичного освоєння світу та почуттів або формою мислення у світі абстрактних категорій? Щомісяця митці, підсумовуючи власні роздуми, створювали нову експозицію в лабораторному просторі музею. Як отриману “відповідь” на досліджувані питання художники додавали назву свого проекту до загальної назви Icons. Таким чином постали Icons\Objects, Icons\Structures, Icons\Nonobject та інші.
Узагальнюючи весь цей досвід, можна стверджувати, що безпредметне мистецтво не є лише грою з формою та кольором. Художники в своїх творах віднаходять тонкий зв’язок між різними категоріями метафізики буття.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6543 / 4.07MB / SQL:{query_count}