У пам'ять про легенду українського джазу

В Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Срібне коло»

Вже у середу, 1 травня о 19.00 у Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Срібне коло», приурочений до 90-річчя з дня народження легенди українського джазу Ігоря Хоми.
За словами організаторів дійства, цього вечора вперше у виконанні відомого джазового гурту ShockolaD прозвучать легендарні джазові твори І. Хоми. Орест Цимбала, Богдан Цісінський, Оксана Трух, Вікторія Сивоус, Роман Ковальчук, Дарія Кудрик, Дарина і Богдана Бурнос, тріо Sister’s Voice виконуватимуть його естрадні пісні.
 Окрім того, у фойє філармонії можна буде оглянути фотовиставку «Ігор Хома та ансамбль Medicus, а також придбати диск «Ігор Хома – Український джаз».

Ігор Хома – легенда українського джазу, засновник української школи джазової музики, автор джазових п’єс та імпровізацій, естрадних пісень, організатор і керівник ансамблю Medicus. Народився 29 квітня 1929 року в Кракові. Закінчив Львівський медичний інститут. Захистивши кандидатську дисертацію (1964 р.), став викладачем медінституту, де працював до кінця свого життя. Ігор Хома у далеких вже 1950-70-х роках формував українську школу джазової музики, створивши у Львові перший, після Другої світової війни, український джазовий оркестр. Неоціненна заслуга І. Хоми в тому, що він розвивав імпровізаційний джаз на основі українського мелосу, відважно пропагуючи наш джаз тоді, коли радянська влада знищувала все, що «пахло» українським націоналізмом. Ігор Хома відійшов у вічність 14 жовтня 1984 року…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1192 / 4.34MB / SQL:{query_count}