Патріотичні фестивалі – джерело духу

Чому варто відвідувати такі фестивалі, яка особливість цих заходів та на які поїхати цього літа?

Патріотизм – це те, що дає нам сил боротися і будувати державу. Та іноді в щоденній рутині ми буваємо далекі від патріотизму, а після складного дня на роботі енергії на корисну для країни діяльність не знаходиться. Що ж робити, щоб підняти свій патріотичний дух, знайти однодумців і зарядитися потужною енергетикою? Патріотичні фестивалі – це саме ті заходи, які варто відвідати, щоб стати сильнішим, познайомитись із однодумцями та знайти натхнення на подальшу діяльність, яка допоможе робити світ, зокрема рідну країну, кращими.
Запальна патріотична музика, лекції з історії, літератури і навіть парамедицини, співи біля багаття, заняття спортом – усе це входить в програму українських патріотичних фестивалів. Найпопулярнішими патріотичними фестивалями в Україні є волинський “Бандерштат”, львівський “Зашків”, черкаський “Холодний Яр” – усі вони особливі, бо мають свою родзинку, проте всіх об’єднує національна ідея, спільні цінності та заборона алкоголю на фестивалях.

“Зашків-2019”: як це було?

Минулих вихідних, 14 – 16 червня, у селі Зашків, що поблизу Львова, відбувся 13-й молодіжний фестиваль “Зашків”. Цей захід зібрав на батьківщині Євгена Коновальця свідомих і патріотичних українців: дітей, молодь, навіть людей поважного віку та відкрив літній сезон фестивалів патріотичного спрямування. Традиційно захід був безалкогольним, пропагував здоровий спосіб життя, спорт і українську музику.
Кожен учасник “Зашкова” міг знайти для себе цікаве заняття чи розвагу. Гостям фестивалю презентували музичну програму з виступами українських етно- та рокгуртів. На фестивалі діяла виставка військової техніки та зброї, відбувся показовий виступ школи бойового гопака, а також виступ вихованців кінологічного навчального центру західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.
Потрібно організовувати більше таких подій, бо молодь цього потребує!
До того ж кожен охочий міг зіграти у футбол босоніж або волейбол, поплавати в озері, навчитися веслувати на каяках, полазити на скеледромі, постріляти у тирі, навчитися правильно поводитись зі зброєю, послухати лекцію із тактичної медицини.
На відкритті “Зашкова” гостей фестивалю привітав заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів. Він наголосив, що саме на таких заходах формується національний та патріотичний фундаменти держави.
“У великій світовій драмі наших днів ми маємо вибір: або бути творцями, або жертвами історії”, – ці слова полковника Євгена Коновальця є актуальними і сьогодні. Завжди буде роль людини, роль держави визначальною у тих чи інших пріоритетах розвитку світу. У наш час ці слова набувають особливої гостроти. Сьогодні ми дійсно маємо великий ризик стати жертвами історії, але маємо шанс стати її творцями. Якщо хтось думає, що історія твориться деінде – це не так. Фестиваль “Зашків” – це теж історія у моральному, культурному, державотворчому аспектах”, – додав Роман Филипів.
Оксана Дацків, директорка фестивалю “Зашків”, заступниця голови ГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес – Львів” розповіла “Львівській Пошті”, що перші заходи розпочалися у п’ятницю ввечері: учасники “Зашкова” співали українських пісень біля ватри, а вночі відбувся показ фільму “Незламні”. А вже в суботу на фестивалі запрацювало багато цікавих локацій: спортивних, інтелектуальних і творчих.
На останніх акордах музичної сцени фестивалю молодь вшанувала Євгена Коновальця, а також новітніх Героїв України. Хедлайнерами фестивалю став рокгурт “Широкий Лан”. Під їхню нову пісню “Татові на небо”, у якій від імені загиблого на війні батька співають настанови маленькій донечці, учасники “Зашкова” тихо ховали сльози, а під пісню “Сини України” обіймали один одного за плечі, показуючи свою єдність.

Чому молодь обирає патріотичні фестивалі?

 “Намагаюся щоліта відвідувати патріотичні фестивалі, адже там набираюся сил. Цього року відвідав “Зашків” вже вп’яте. Як і зазвичай, я задоволений фестивалем, спілкуванням із цікавими і свідомими людьми, які там зібралися, патріотичними піснями, що лунали зі сцени, і загальною атмосферою заходу”, – зазначає Олег Свищ, боєць-доброволець окремої добровольчої чоти “Карпатська Січ”.
Співрозмовник каже, що “Зашків”, як інші патріотичні фестивалі, збирає особливу публіку: патріотів і однодумців. Проте були й такі люди, які, мабуть, не розуміють, чому приїхали на фестиваль, адже, зі слів бійця, вони відвідали фестиваль не для вшанування полковника Євгена Коновальця, а для того, щоб випити пива або й чогось міцнішого, а потім потанцювати під сценою. Отже, деякі відвідувачі порушували правила фестивалю, вживали алкоголь, поводили себе не зовсім адекватно.
“На патріотичному фестивалі “Холодний Яр”, який я відвідую вже кілька років поспіль, правила суворіші, ніж на “Зашкові”, а також більше охорони. Там ніколи не побачиш людину в стані алкогольного сп’яніння, а на такому фестивалі спокійно і чисто”, – додає Олег Свищ.
“Патріотичні фестивалі – це те, що гартує наш дух. Разом з друзями відчуваємо потребу саме в такому активному відпочинку, тому відвідали “Зашків-2019”. Таку атмосферу можна відчути не всюди. Вона змушує згадати, хто ти є, чийого роду, це справді надихає. Гадаю, нам потрібно організовувати більше таких подій і сприяти розвитку подібних ініціатив, бо молодь цього потребує!” – зазначила студентка Юля Різничок.
На таких заходах формується національний і патріотичний фундамент держави
Дмитро Дробина, учасник бойових дій на сході України, розповідає, що патріотичні фестивалі дуже важливі, адже вони популяризують і підтримують націоналістичні ідеї у суспільстві, зокрема серед молоді. “На таких фестивалях відчуваєш дух побратимства, адже поруч є однодумці, а таке товариство надихає. До того ж там потужна патріотична музика, корисні лекції та здоровий спосіб життя”, – підсумував боєць.
“Цього року я на “Зашкові” вже вдруге. Дуже спонтанно потрапила на цей фестиваль у 2018-ому, тутешня патріотична атмосфера захопила мене. Подобається приїжджати до рідного села Євгена Коновальця, адже це цікаво: ходити тими стежками, якими, можливо, колись проходив він, милуватись тими ж мальовничими краєвидами. До слова, у Зашкові неймовірний схід сонця”, – розповідає студентка Наталка Попадинець.
Дівчина додає: тут виступають молоді українські гурти, а деякі з них саме в Зашкові дебютують. Тож можна доповнити свій музичний плейлист новими виконавцями і піснями. З її слів, люди по-справжньому насолоджуються музикою та іншими розвагами, і для того, щоб веселитися, їм не потрібен алкоголь чи інші шкідливі для здоров’я речі.
“Ще мені подобається, що на “Зашкові” я перебуваю серед своїх однодумців, національно орієнтованих людей. На будь-якому іншому фестивалі збираються різні люди з різними поглядами, і через це виникають конфлікти, а на “Зашкові” ми всі наче одна родина, бо нас об’єднує спільна національна ідея, тому планую влітку відвідати ще один патріотичний фестиваль на Черкащині”, – резюмує студентка.

Веселощі без алкоголю!

Особливість українських патріотичних фестивалів, зокрема й “Зашкова”, у тому, що на їхній території діє заборона на алкоголь, а також пропагують здоровий спосіб життя. Охоронці таких фестивалів – це переважно свідомі й активні хлопці та дівчата, що займаються патріотичною діяльністю. Вони принципово не пропускають на територію фестивалю людей із алкогольними напоями та людей у нетверезому стані. Також у фестивальні дні в селі чи місті, де проводиться фестиваль, ви не зможете придбати алкоголь у місцевих магазинах.
“Учасники “Зашкова-2019” на фестивалі бачили кількох людей у стані алкогольного сп’яніння. Наші охоронці стежили за усією територією фестивалю. Побачивши учасників з алкоголем або продавців ярмарку, які продають алкогольні напої, просили покинути територію нашого заходу”, – додає Оксана Даців, директорка фестивалю.
Львів – Зашків – Львів
фото: Дзвенислава Сіра, пресслужба ЛОДА

Андрій Ковальський, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА:
– На мою думку, патріотичні фестивалі – це можливість вшанувати Героїв України, пам’ятати про них та їхній подвиг. 15-20 років тому найвідомішим Героєм був Степан Бандера, а інших постатей, які боролись за Україну, ми майже не знали. А зараз патріотичні фестивалі гуртують молодь саме навколо героїзму українців, що так багато зробили для нашої незалежності. Якщо знатимемо своїх Героїв, то матимемо майбутнє! Особисто для мене дуже рідним є фестиваль “Зашків”. На ньому вшановуємо полковника Євгена Коновальця – людину, яка об’єднала українські націоналістичні сили для боротьби за державу, була успішною і в політиці, і в громадській діяльності. Традиційно програма заходу з кожним роком залишається патріотичною, не втрачаючи своєї родзинки. З року в рік у фестивалі беруть участь оркестр із Академії сухопутних військ та військові, які привозять військову техніку та зброю. Хорошою традицією стали різноманітні спортивні змагання та вечірній концерт українських гуртів. Люди, які приїжджають на фестиваль – це активна молодь, патріоти, однодумці, які цінують Україну і пам’ятають тих, хто за неї боровся. Зашків є особливим місцем, яке гуртує людей, що готові навчатися, ставати кращими і сильнішими, щоб боротись за Українську державу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.2843 / 4.19MB / SQL:{query_count}