Вересень. Чубай. Україна. Любов

У Львові презентують унікальний проєкт до 70-ліття з дня народження культового поета

У межах 26 BookForum 20 вересня о 20.00 у театрі М. Заньковецької презентують унікальний проєкт “Чубай. Україна. Любов” до 70-ліття з дня народження Грицька Чубая (1949 – 1982 роки), який творив у період засилля радянщини. Попри це він і близьке до нього літературно-мистецьке середовище витворили новий канон української культури. Проєкт “Чубай. Україна. Любов” – це поезія та музика, що об’єднує століття: від Лесі Українки до Грицька Чубая, від Василя Стуса до Сергія Жадана. Цей проєкт, що засвідчує спадкоємність української поезії, а також любові і пам’яті впродовж століть. Любов і пам’ять наша поезія пронесла крізь дві світові війни, і незважаючи на них, аж до ХХІ ст., Майдану, анексії Криму, війни на Донбасі та інших випробувань, долати які судилося поколінням народжених у вже незалежній Україні. Це буде музично-пое­тичний симфо-арт концерт і презентація альбому-книжки Poety, автором якої є донька поета Соломія Чубай.
У програмі дійства неймовірні пісні на слова Лесі Українки, Павла Тичини, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Грицька Чубая, Наталі Білоцерківець, Юрка Іздрика, Маріанни Кіяновської, Мар’яни Савки, Сергія Жадана, які зазвучать вперше у супроводі симфонічного оркестру.
Їх виконають Соломія Чубай разом із Віктором Морозовим та Сергієм Жаданом у супроводі гуртів “Джалапіта”, Rockoko, Ігора Гнидина (барабани) та академічного симфонічного оркестру INSO-Lviv. Також участь у проєкті візьмуть Юрій Андрухович, Мар’яна Савка, Юрій Винничук. Відеоарт для заходу створить Олексій Хорошко (Луганськ), а ведучою вечора буде Тетяна Пилипець.
“Усе суще на цій землі єднають Любов і Україна, – кажуть організатори  дійства. – Любов творить дива. Любов дає надію. Любов змінює людей на краще. Любов припиняє війни. Любов народжує. Любов окрилює. Любов повертає до витоків та основ, дає відчути своє коріння, як і поезія. Наші поети любили, незважаючи ні на що, любили і вірили”.Альбом-книжка Poety Соломії Чубай вийде двома мовами – англійською та українською. Це 10 пісень-симфоній на слова 10 культових поетів України. В альбомі звучатиме голос Грицька Чубая, де він начитує одну з найкращих своїх поем – “Відшукування причетного”. Також в альбомі у супроводі симфонічного оркестру вперше зазвучить поема Грицька Чубая “Вертеп”, яку виконуватимуть Юрій Андрухович та Сергій Жадан. Музику до Poety написали Соломія Чубай та учасниками гурту “Джалапіта” Том Луголообі, Сашко Главацький, Андрій Коник, Ігор Гнидин. Оркестрове аранжування здійснив гурт Rockoko, а саме Михайло Романишин, Володимир Котляров, Ігор Процик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5517 / 4.09MB / SQL:{query_count}