Досліджувати все те, що спонукає до творення

Із 1 вересня стартує Школа Перфомансу. Її випускники та запрошені митці представлять своє мистецтво львів’янам

Із 1 по 7 вересня у Львові Інститут актуального мистецтва організовує 11 Школу Перфомансу. Вона базується на понад десятирічній традиції фестивалю акціоністського мистецтва – Дні мистецтва перфомансу у Львові – і надалі залишається єдиною професійною освітньою платформою в Україні. 
Школа Перфомансу – це незалежна відкрита лабораторія, що серед інших фестивалів цього жанру вирізняється трактуванням освітнього процесу як основи розвитку мистецтва дії.
Від 2009 року Школа Перфомансу постійно змінюється. Організатори пов’язують це з різними факторами: тенденції розвитку жанру перфоманс у світі, трансформація мистецької ситуації в Україні та бачення ролі Школи. Школа дає структуроване знання, пропонує цілісний цикл, що складається з теорії, практики та спілкування молодих художників із досвідченими перфомерами. Нині місія Школи – досліджувати свідомість, підсвідомість, образність, тобто все те, що спонукає до творення художника, який працює у форматі contemporary. A перфоманс як динамічний, реактивний, сучасний жанр дуже сприяє цьому. 
“Правильна пропорція між заходами Школи Перфомансу та презентаціями митців із різних країн та мистецьких середовищ призвела до створення єдиного організму, що базується на взаємозв’язках мистецтва та практичного навчання, – стверджує незмінний куратор Школи Перфомансу Януш Балдиґа. –  Школа – це модельний приклад навчання за допомогою методу майстер-класів, який щоразу частіше проникає у освітні стратегії художніх навчальних закладів Європи і світу”.  
Цього року навчання проводитимуть досвідчені митці, які будуть зосереджувати свою увагу на індивідуальному та груповому творчому процесі: Януш Балдиґа з Польщі, Аня Ібш із Німеччини, Кінерет Хайя Макс з Ізраїлю. Програму Школи доповнить лекція-перфоманс Володимира Топія “Перебування… між тут і “ТАМ” та лабораторне дійство Володимира Кауфмана “Анатомія перфомансу”.
Школу супроводжуватимуть виступи таких перфомерів: з України – Михайло Барабаш, Юрій Штайда, Zabih, з Польщі – Януш Балдиґа, Ришард Луґовскі, Ярослав Першко, з Іспанії – Ізабель Леон, Маріо Монтойя, з Таїланду – Вілаван Віанґтонґ, з Ізраїлю – Кінерет Хайя Макс, із Німеччини – Аня Ібш.  Всі перфоманси вільні для споглядання.
Більше про школу ви можете дізнатися на сайті lvivartlab.com та сторінці події у Facebook.
Проєкт відбудеться за підтримки Українського культурного фонду. Організатори та партнери фестивалю: Інститут актуального мистецтва, Львівська міська рада,  Польський інститут у Києві, “Вірменська-тридцять п’ять”, Театр Лесі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.9396 / 4.09MB / SQL:{query_count}