Львів очима підлітків

До 1 вересня юні автори працюють над текстами, а вже за тиждень їхню постановку покажуть на сцені театру

У межах Лабораторії підліткової драматургії ДрамаTeen, яка триває у Першому театрі до 1 вересня, львівських старшокласників вчать писати драматургічні тексти. Учасників лабораторії відібрали за результатами попереднього конкурсу. Двоє львівських драматургів – Ірина Гарець та Андрій Бондаренко – пояснюють їм ази драматургічної справи, а підлітки пишуть свої тексти. Головна тема лабораторії – “Життя львівських околиць”.
Проєкт ДрамаTeen реалізують у три етапи. Першим із них був конкурс, який допоміг відібрати талановитих школярів. Його проведення забезпечив Навчально-методичний центр освіти Львова. Другий, який триває зараз, – це власне, лабораторія підліткової драматургії, у межах якої підлітки напишуть свої п’єси. На третьому етапі у вересні ці тексти передадуть відомим українським режисерам, і на їхній основі створять повноцінну постановку. У режисерській команді працюватимуть Олена Апчел (Харків – Львів), Дмитро Гусаков (Харків – Київ), Ігор Білиць (Київ) та Дмитро Захоженко (Херсон – Київ – Львів), які разом із акторами Першого театру 8 вересня представлять на сцені Першого театру виставу-альманах за творами підлітків – фінальний результат проєкту ДрамаTeen. Показ “лабораторної” постановки стане першою подією нового 100-го сезону Першого театру.
Олена Апчел та Ігор Білиць відомі львів’янам завдяки своїй діяльності у Театрі Лесі. Олена кілька років обіймала там посаду головного режисера. А Ігор поставив кілька вистав, зокрема “Боженьку”. Дмитро Захоженко – це новий головний режисер Театру Лесі. Для Захоженка та Гусакова проєкт ДрамаTeen стане їхнім режисерським дебютом у Львові. Лабораторія відбуватиметься у різних локаціях – у Першому театрі, у Центрі міської історії, в URBAN бібліотеці та на Фабриці повидла. ДрамаTeen створили за взірцем міжнародного театрального формату “Клас-акт”. В Україні подібний проєкт “Клас-акт: Схід-Захід” був реалізований у 2016 – 2018 роках у Києві під керівництвом відомої драматургині та сценаристки Наталі Ворожбит.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.2941 / 4.08MB / SQL:{query_count}