UnderLitMove, або Що поєднує Львів, Единбург і Краків?

Під час 26 BookForum у нашому місті відбудеться зустріч представників міст літератури Європи

Із 18 по 22 вересня в межах 26 BookForum триватиме UnderLitMove. Це фактично перша неформальна зустріч міст літератури. До Львова на цю подію планують приїхати представники п’яти міст літератури ЮНЕСКО: Edinburgh City of Literature, Nottingham City of Literature, Norwich City of Literature, Literaturstadt Heidelberg та Krakоw Miasto Literatury UNESCO. На стенді міст літератури ЮНЕСКО, який діятиме в межах книжкового ярмарку 26-ого BookForum, кожен зможе познайомитись із тими містами, які є нашими побратимами за цим титулом.  Окрім цього, відбудеться ціла низка публічних подій від партнерських міст Львова, де ви дізнаєтесь, як залучати літературу та літпроцеси до якісних змін у культурі і не тільки. Отож 18 вересня о 18.00 в Інституті стратегії культури мер Міста літератури Норвіч (Великобританія) Алан Уотерс разом із директоркою Інституту Стратегії культури Юлією Хомчин поговорять про культуру “зверху”, а саме про те, як твориться культура на рівні муніципальному, а також розповість про больові точки цього процесу у своєму місті.
19 вересня о 13.00 у книгарні Vivat відбудеться дискусія “Кому потрібні літературні фестивалі?” між директорами масштабних українських фестивалів  Софією Челяк та Олександром Вешелені, а також із очільницею офісу Краків – місто літератури ЮНЕСКО Ельжбєтою Фолтиняк.
Наступного дня о 13.00 там же стартує подія “Не виходь з кімнати” про квартирники – надзвичайно популярний у 70-80-х роках вид мистецьких зустрічей. Це місце, де народжуються дійсно актуальні, гострі, проте влучні мистецькі думки. І досі такий різновид зібрань є популярним серед представників андеґраундної літератури не лише в Україні, а й у світі. Для того, аби порівняти, “як у нас тут” і “як там у них”, організатори заходу запросили двох експерток із питань проведення заходів у приватних просторах Німеччини – Кароліну Теман та Інгрід Уолщін.
О 17.00 на тій же локації ви зможете більше дізнатись про “Інклюзивність міста літератури”. Адже живучи у великих містах, у шаленому темпі, ми просто не помічаємо того, як певні речі проходять повз нас. Але чи правильно це? Зовсім ні. Навпаки, живучи в таких умовах, нам необхідно докладати якнайбільше зусиль для того, аби не губитись у суспільстві, бути включеними у нього. Чи це молода людина, трендсеттер або людина старшого віку, незалежно від жодних факторів, соціальне включення має бути невід’ємною частиною нашого життя. Докладніше про те, чому соціальна інклюзія така важлива і як цей феномен функціонує, спілкуватимуться представниці Міста літератури Ноттінгема Джес Тіккел і Еймі Уілкінсон та Оксана Рубай із постійної комісії з питань гуманітарної політики Львівської міської ради.
21 вересня о 14.00 у книгарні Vivat продемонструють гармонійне поєднання поезії та мистецтва коміксів пари митців з міста Единбург Раяна Ван Вінкла та Дена Мета. Автор багатьох поетичних збірок Раян дуже любить наше місто, його атмосферу та культурну публіку. Коли він почув про чергову можливість творчого візиту до Львова, то, звісно, одразу погодився. І вирішив привезти зі собою друга! Ним став художник коміксів Ден Мет. Раян та Ден будуть творити разом із відвідувачами під час перформансу “Розкажи мені комікс”, суть якого в тому, що кожен охочий матиме змогу написати свою історію для коміксу, який буде втілено ледь не миттєво. А 22 вересня о 14.00 відбудеться презентація короткого списку Премії міста літератури ЮНЕСКО – 2019, яку модеруватиме Ірина Старовойт. Це щорічна всеукраїнська літературна премія, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний чи перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу. 10 вересня оприлюднять офіційний короткий список (список фіналістів) цьогорічної премії. Тож ви матимете нагоду поговорити із авторами та перекладачами творів, що до цього списку увійдуть, а також обговорити критерії відбору та спробувати спрогнозувати, хто стане переможцем Премії міста літератури ЮНЕСКО – 2019.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7255 / 4.1MB / SQL:{query_count}