Парад прем’єр і бенефісів

Сьогодні Перший академічний український театр для дітей та юнацтва гучно відкриває сотий ювілейний сезон!

Сто років Першому театру, що на вул. Гнатюка, 11, виповниться в березні 2020-го, але свій сотий театральний сезон він розпочинає вже цього року. До дня народження театру організатори запланували 100 подій, серед яких бенефіси акторів, виставка архівних театральних фотографій, постановки найрізноманітніших вистав.
Стартує сезон уже сьогодні, 27 вересня. Об 11.00 на площі Ринок відбудеться яскравий флешмоб за участі львівських школярів. Опісля цього святкова хода вирушить вулицями міста до Першого театру, і на його подвір’ї продовжиться святкова програма. О 18.00 на глядачів чекатиме прем’єрний показ вистави Pentecost, проте “Парад прем’єр” ювілейного сезону триватиме до кінця вересня. Отже, 28 вересня о 17.00 можна буде переглянути виставу “Проданий сміх”, 29 вересня о 12.00 – виставу “Принцеса і 100 поцілунків”, а 29 вересня о 17.00 – виставу “Аліса”.
Зі слів директора, художнього керівника Першого театру Юрія Мисака, у їхньому арсеналі багато здобутків, якими можна пишатися. Серед них подвійна перемога в конкурсі Taking the stage від Британської ради. На виграні гранти були представлені вистави Pantecost і “Аліса”. Гастролі з ними є вже четвертою репрезентацією театру на теренах Східної України, зокрема на фестивалі “Кальміюс”.
А оскільки Перший театр посів одне з переможних місць у конкурсі Українського культурного фонду, впродовж жовтня у його стінах відбудеться постановка вистави “Пауза” румунського режисера Косміна Матея.
До 100-літнього ювілею в театрі продовжили покази вистав за межами сцени. Зокрема, “Ромео і Джульєтту” під час ювілею покажуть в Італійському дворику, “Зерносховище” – у Lem Station (колишнє трамвайне депо), а Pantecost – біля напівзруйнованого костелу в містечку Годовиця.
Цікаву виставку організують просто неба. На площі перед ратушею проходитиме відкрита виставка фотографій Першого театру. Відвідувачі зможуть ознайомитися з візуальною естетикою театральних вистав різних історичних періодів через найцікавіші матеріали з архіву театру і побачити, як виглядала театральна фотографія в минулому.
Актори переконані, що театр – це модно! Одяг для них – не просто естетичне доповнення до вистави, а невід’ємна частина образів. Тож спеціально до Lviv Fashion Week театр підготує і покаже свої костюми.
Готується Перший театр і до участі в LvivMozArt. Через поєднання досвідів своїх митців і зірок LvivMozArt хоче втілити особливий проєкт. 
Загалом організатори переконують, що впродовж ювілейного року буде багато цікавого: глядачів дивуватимуть не лише виставами, а й мистецькими проєктами, науковими конференціями, до яких залучатимуть науковців, митців, інституції, які вивчають мистецьку та історичну спадщину. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9589 / 4.09MB / SQL:{query_count}