Історії, яких не зміг би вигадати найкращий сценарист

До 14 жовтня в нашому місті триватиме 8 Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком». «Львівська Пошта» розповідає про найцікавіші фільми і події цього кіносвята

Віднині до 14 жовтня у Львові триватиме 8 Перегляд сучасного польського кіно «Під Високим Замком», організований Генеральним консульством Республіки Польща у Львові. Цієї події щороку нетерпляче очікує чимало містян, адже вона дає можливість ознайомитися з найсвіжішими і найрізноманітнішими кінострічками нашого сусіда. Та й вартість квитків на покази приємно дивує: коли ще можна подивитися хороші фільми на великому екрані за 35 гривень?!
У цьому році до програми ввійшло понад 20 фільмів: художні роботи «53 війни», «7 почуттів», «День шоколаду», «Дочка тренера», «Забава, забава», «Камердинер», «Кур’єр», «На щастя», «Планета самотніх 2», «Юліуш», «Я тебе знайду» і «Як собака з котом»; документальні кінострічки «Білий слон», «Ніхто їм не наказував іти», «Обсерваторія» і «Покутська Троя», а також кіно спеціального проєкту «Історія у картинах, що оживають»: «Битва при Сомосьєррі», «Весна 1905 року», «Емілія Плятер у сутичці під Шяуляєм», «Ольшинка Гроховська», «Присяга Костюшка на площі Ринок в Кракові 24 березня 1794 року». Їх можна буде переглянути у «Кінопалаці».

Топ-5 фільмів 8 ПСПК

Фільмом-відкриттям 8 Перегляду стане «Кур’єр» режисера Владислава Пасіковського. Його події розгортаються у 1944 році. Варшава готується до повстання і чекає на допомогу союзників. Польський офіцер має у Лондоні секретну місію: потрапити в окуповану Польщу і передати важливу інформацію провідникам підпілля. Доля десятків тисяч людей залежить від його спритності! Ця сенсаційна шпигунська історія водночас хвилює і лякає, адже знята за реальними подіями і розповідає про місію Яна Новака-Єзьоранського. Як каже сам режисер такої історії, взятої з життя, сценаристи Джеймса Бонда, мабуть би, не вигадали. До слова, це вже друга робота Владислава Пасіковського, яка відкриває свято польського кіно в нашому місті. В 2015-ому львів’янам демонстрували кінострічку «Джек Стронг» про драматичну долю полковника Ришарда Куклінського – людину, яка, можливо, запобігла третю світову війну.
Відволіктися від проблем допоможе комедія Сема Акіни «Планета самотніх 2». Її герої – Аня і Томек переживають серйозну кризу в своїх стосунках. Він – відомий шоумен, який зовсім не планує ставати розсудливішим. Натомість вона хоче серйозних стосунків. Та раптом у їхньому житті з’являється Александр – захоплений Анею мільйонер, який переконаний, що ніхто інший не підходить йому краще, аніж романтична вчителька музики.
Герої сімейного фільму «День шоколаду» Моніка і Давід тужать за найближчими. Їхньою зброєю в тяжкій боротьбі з тугою за тими, кого нема, є уява. Завдяки таємничому Стрибуну Часу вони знайомляться з магічним світом, у якому живе Пожирач Понеділків та багато інших незвичайних героїв. Хлопчик і дівчинка мають дізнатися, як повернути час і що зробити, щоб утекти від Відьми, яка викрадає спогади. Це казка про любов, яка розповідає про світ дорослих очима дітей.
Кінострічка Януша Кондратюка «Як собака з котом» оповідає про непрості сімейні стосунки. На її створення режисера надихнула реальна історія братів Анджея і Януша. Їх далеко не ідеальний зв’язок зміцнюється, коли Анджей важко занедужує. Чоловіки або надзвичайно люб’язні один із одним, або сповнені жалю і претензій один до одного. Як поводитимуться в цій непростій ситуації їхні партнерки? Це кіно, сповнене іронічного гумору, змальовує нетипову родину з її конфліктами та суперництвом. Водночас воно не позбавлене зворушливих моментів і справжньої близькості.
Драма Кінґи Дембської «Забава, забава» показує життя трьох жінок, які мають проблеми з алкоголем: знаменитої заввідділом хірургії, енергійної пані прокурорки і привабливої та здібної студентки вишу. Самим героїням власна слабкість здається безневинною забавою, та з часом вони змушені зіткнутися з наслідками своєї залежності. А от чи знайдуть вони в собі силу, щоб перемогти демона алкоголізму, який знищує їхні життя, зможете дізнатися з фільму.


ТОП-5 супроводжувальних подій Перегляду

5 жовтня о 18.00 в «Кінопалаці» гостей чекають на зустрічі з Мареком Буковським і Мацеєм Данцевичем. Творці телевистави «Доленґа-Мостович. Коли я закриваю очі» про одного з найвідоміших письменників міжвоєнного двадцятиліття в Польщі і автора «Знахаря» зустрінуться з львівською публікою. Розмова точитиметься довкола того, ким же він був: апологетом ІІ Речі Посполитої чи непохитним і вправним її критиком? Також ви зможете подивитися саму телевиставу «Доленґа-Мостович. Коли я закриваю очi», у якій мовиться як про надзвичайну історію людського життя, так і про історію Польщі в цілому. Критики високо оцінили цю роботу за чудову гру акторів і за чіткий сценарій та неперевершену сценографію. Цікаво, що львівські глядачі уже знають Марека Буковського завдяки фільму «Невидимі тенета». А в цьому році на Перегляді його гру можна буде оцінити у кінострічці «День шоколаду».
8 жовтня о 16.00 у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) відбудеться урочисте відкриття виставки «Ян Новак-Єзьоранський. Місія: Польща», присвяченої незвичайній постаті легендарного кур’єра з Варшави. Під конспіративними прізвищами він п’ять разів подорожував окупованою Європою як кур’єр Польської підпільної держави. Після війни Ян Новак-Єзьоранський не перестав боротися за незалежність своєї країни. Майже чверть століття керував польською радіостанцією «Вільна Європа». Для багатьох поляків її передачі були основним джерелом інформації, адже засоби масової інформації ПНР перебували під цензурою. В 1977 році Ян Новак-Єзьоранський виїхав до США, де став одним із директорів Конгресу американської полонії та консультантом Ради національної безпеки США. Багаторічний політичний досвід і дуже добрі стосунки з президентами Джиммі Картером, Рональдом Рейганом, Джорджом Бушем та Біллом Клінтоном дали йому можливість значною мірою вплинути на вступ Польщі до НАТО. За два роки до смерті (2015-ий) він повернувся на постійне проживання до Польщі. Свої архіви, які документують кілька десятків років роботи, він передав «Оссолінеуму» у Вроцлаві. Також музей отримав від кур’єра безцінні мистецькі колекції: картини, графіку, нумізматичні предмети, стародруки, книги, нагороди і найвищі польські та американські відзнаки.
9 жовтня о 18.30 на камерній сцені театру ім. М. Заньковецької відбудеться захід «Білий Слон», присвячений 81-літтю символу і візитної картки Чорногори. Астрономічно-метеорологічна обсерваторія захоплює так само, як і колись. І хоча після радянського нападу на ІІ Річ Посполиту 17 вересня 1939 року ця обсерваторія припинила свою діяльність та почала занепадати, вже декілька років Варшавський університет разом із Прикарпатським університетом у Івано-Франківську відновлюють цей колись найсучасніший у Європі науковий об’єкт. 16 вересня 2017 року у його відбудованій частині  відкрили польсько-українську гірську рятувальну станцію, завдяки чому мандрівки чудовою Гуцульщиною стали ще безпечнішими. Про історію та сьогоднішній стан «Білого Слона» мовиться у двох документальних фільмах – «Обсерваторія» (виробництва Польського інституту в Києві та студії Східної Європи Варшавського університету) і «Білий Слон» (кіностудія «Львів»).
11 жовтня о 19.00 в клубі Picasso розпочнеться концерт за участі Пьотра Махаліци – актора кіно і театру, якого дуже цінують глядачі, ще знаного як виконавець. Цього разу він виступить саме в ролі естрадного артиста. Концерт «Мій улюблений Млинарський» – це вияв почесті знаному поетові й сатирику, якого вважають найвідомішим автором текстів у повоєнній історії літературного кабаре в Польщі. На концерті, який супроводжуватимуть розповіді та поезія, прозвучать виключно твори, які написав Войцех Млинарський: авторські пісні та чудові переклади, які стали важливою частиною польської культури.
12 жовтня о 10.30 розпочнеться квест «Балада про одного батяра». Його старт відбудеться біля вхідної брами Стрийського парку (з боку вул. Паркова). Знадобиться попередня реєстрація!
Героєм цьогорічної події стане польський актор, співак і режисер, пов’язаний зі Львовом. Він знімався у популярних і знаних фільмах, творив незабутні ролі на сценах театрів, на радіо і телебаченні. Під час дебюту на знімальному майданчику він почув від режисера: «Припини говорити по-львівськи!». Усупереч цій пораді він завжди, наскільки це було можливо, намагався втілити частинку Львова у своїх героях. Вважав, що Гамлет має невимушено затягувати: «Таа бути чии не бути? Оцее питання...», а герой «Пігмаліона», професор Хіггінс, повинен носити мешти…Можливо, ви уже впізнали загадкового героя цьогорічного квесту, але інші відкриють його для себе лише під час прогулянки Львовом.
Варто зауважити, що співорганізаторами проєкту також є Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську і фонд Terra Humna (Варшава). Перегляд відбудеться за підтримки Польського інституту кіномистецтва, компанії «Техніка для бізнесу», ПАТ «Кредобанк», PZU Україна і Польської туристичної організації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2667 / 4.17MB / SQL:{query_count}