«Номери»: життя всупереч Нулю

Фільм Олега Сенцова і Ахтема Сеїтаблаєва ще до старту прокату можна буде подивитись онлайн на 11-ому Одеському міжнародному кінофестивалі

Іронічну антиутопію «Номери» Олега Сенцова і Ахтема Сеїтаблаєва покажуть у межах програми «Спеціальні покази» 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Ця кінострічка уже стала найочікуванішою прем’єрою цьогорічного ОМКФ, який уперше в історії відбудеться в онлайн-форматі. Можливість переглянути фільм «Номери» буде в усіх власників абонементів, а також у глядачів, які окремо придбають квиток на сеанс протягом усього фестивалю з 25 вересня по 3 жовтня тут: (кількість переглядів обмежена). Більше інформації про подію можете отримати на oiff.online А от у широкий прокат фільм вийде з 19 листопада цього року.
«Номери» розповідають про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та здобути свободу. У світі «Номерів» усе підпорядковується суворій системі та верховному правителю – Нулю. Десятеро героїв уже звикли бігти по колу та робити все відповідно до «книги Правил». У них немає можливості вибирати, як жити і кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра «Номерів» розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де пануватимуть їхні закони.
В основу фільму покладена п’єса «Номери», написана Олегом Сенцовим ще до ув’язнення – у 2011 році. Фінальна редакція зроблена вже у слідчому ізоляторі «Лефортово» у Москві. 19 вересня 2017 року під час 83-ого Міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові представили постановку за «Номерами». Її створили керівник театру «І люди, і ляльки» Олексій Кравчук та художник Олексій Хорошко, а переклад українською здійснила Надія Крат. У 2018 році поставили виставу, над якою працювали режисерка-постановниця Тамара Трунова і художник-постановник Юрій Ларіонов. Прем’єра відбулася на «Сцені 6» у «Довженко-Центрі» з аншлагом. Перша презентація проєкту повнометражного фільму за п’єсою відбулась у 2018 році в межах пітчингу Одеського міжнародного фестивалю, де продюсерка Анна Паленчук презентувала лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму з-за ґрат. Над фільмом працював тандем режисерів – Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у виправній колонії №8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, та Ахтема Сеїтаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом із продюсеркою фільму Анною Паленчук. Робочий процес Олег і Ахтем обговорювали в листах. Упродовж девелопменту фільму Олег Сенцов дотримувався голодування, яке тривало 145 днів.

Світова прем’єра фільму відбулася в лютому 2020 року в межах програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю за участі творчої команди. «Глядачі та преса реагують дуже позитивно, вже вийшов ряд хороших відгуків у потужних виданнях. Добре, що обговорюють художнє втілення ідеї, а не тільки моє ім’я. До контори, яка займається світовими продажами «Номерів», стоїть черга з пропозицій від інших фестивалів та локальних прокатників», – писав Олег Сенцов після прем’єри фільму. «Номери» отримали схвальні відгуки від почесних гостей та критиків, які визнають талановиту акторську гру та пророчу актуальність подій фільму в сучасному світі.

Як розповів Ахтем у ефірі «Радіо Крим.Реалії», для нього це історія своєрідного Ноєвого ковчега, де люди, з одного боку, знайшли своє спасіння, а з другого – усю цю поліфонію питань, з якими людина стикається усе своє життя. «Зрада, дружба, любов, боягузтво, вибір, відсутність вибору, страх перед майбутнім, неможливість жити в сьогоденні. Імен у персонажів немає, тому що з такими питаннями стикається людина будь-якої національності. Це суміш жанрів: і гротеск, і буфонада, і мелодрама, і лірика, і психологічна драма, і антиутопія, – пояснює Ахтем Сеїтаблаєв. – Сам Олег визначав, коли ми листувалися з ним, що чотири акти з п’яти – це така Веймарська Німеччина, коли всі нагальні питання вирішують або не вирішують, не створюючи при цьому загрози чийомусь життю. Тобто лякають, але це схоже на дитячу страшилку. А ось потім все починається набагато серйозніше. Звичайно, нічого нового ми світу не розкажемо, але ця форма п’єси, яка розмістилася на території кіно, мені здається досить цікавою конкретно для промовляння, для візії цієї історії. Було дуже непросто, але дуже цікаво».
Фільм створений у копродукції України (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польщі (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехії (Сeskа Televize) та Франції (Canal+).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8276 / 4.1MB / SQL:{query_count}