«Територія Терору» запрошує на нову виставку

У Меморіальному музеї тоталітарних режимів до 30 вересня можна оглянути експозицію «Уродженці України – Чехословацькі воїни у Другій світовій війні»

Днями у Львові відбулось відкриття історичної виставки «Уродженці України – Чехословацькі воїни у Другій світовій війні».  Вона триватиме до 30 вересня у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» (просп. Чорновола 45 Г, барак #2).
Виставку створили Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові у співпраці з громадською організацією "Пост Беллум" у Празі. Вона розповідає історію волинських чехів та закарпатців, уродженців з території сучасної України, які служили у чехословацьких військових формуваннях під час Другої світової війни.
Після угорської окупації Закарпаття чимало з них втекло до СРСР, де були захоплені як шпигуни та засуджені до таборів ГУЛАГу. Через кілька років їх звільнили та вони вступили до чехословацького полку, який формувався на Уралі.
Виставка показує малознайому історію чесько-українських відносин та розповідає про трагічну долю чехословаків, які втекли у 1939-1940 рр. до СРСР і були заарештовані НКВС.
Організатори просять не забувати маски та засоби особистого запису, а також дотримуватись дистанції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8009 / 4.05MB / SQL:{query_count}