“Чорну кам’яницю” відреставрують за 300 тисяч доларів

Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію “Чорної кам’яниці”

фото: panoramio.com
Грант становить 275000 доларів, ще 29 тисяч доларів є внеском музею, повідомляє zaxid.net. “Через погодні умови і нефахову реставрацію фасад “Чорної кам’яниці” руйнується, осипається декор та перебуває у аварійному стані аттик (декоративні скульптури на будинку). Щоб запобігти падінню деталей, зараз на фасаді музею є сітка, яка не дозволяє деталям падати донизу. Також тут протікає дах, а на стінах є тріщини, що свідчить про осідання фундаменту”, – розповідає співавтор проекту Петро Слободян.
Як повідомив директор музею Роман Чмелик, проект стартував 12 вересня 2016 року і триватиме до 30 жовтня 2019 року. Він здійснюватиметься у співпраці з кафедрою реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Львівської політехніки.
Зараз у будівлі на площі Ринок, 4, розташовані експозиційні, фондові та службові приміщення музею. У рамках проекту реставрації передбачено відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, відремонтувати дах, а також впорядкувати внутрішнє подвір’я.
“Чорна кам’яниця”, також кам’яниця Анчевських – архітектурна пам’ятка, житловий будинок №4 на площі Ринок. Збудована 1577 року Петром Красовським у стилі ренесанс. Зараз у приміщенні кам’яниці знаходиться філія Львівського історичного музею.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6611 / 4.07MB / SQL:{query_count}