“Ця каденція Львівської облради працює ефективно”

Про сім головних досягнень Львівської облради VII-го скликання за рік головування Олександра Ганущина та нові завдання обласного депутатського корпусу на найближчий час

фото: Львівський прес-клуб
Торік, 19 листопада, депутати Львівської облради нової каденції прийняли присягу, і переважною більшістю голосів обрали головою ради Олександра Ганущина. У своєму виступі перед голосуванням Ганущин назвав основні напрямки роботи, над якими працюватиме на посаді голови обласної ради: матеріально-технічна підтримка військових формувань Львівщини, пообіцяв  сприяти розвитку територіальних громад, зокрема, через мікропроекти місцевого розвитку. А також наголосив, що має в планах продовження роботи в напрямку реалізації спільних з Євросоюзом проектів міжнародної технічної допомоги.
Минув рік. Та чи вдалось реалізувати голові облради все задумане, з якими проблемами зіштовхнувся та як сам оцінює свою роботу за минулий рік – про це “Пошта” пише далі.
Звітуючи за перший рік праці, найперше, на чому наголосив очільник облради  – це відкритість ради нового скликання, зокрема, прозора кадрова політика, попереднє оприлюднення рішень, закупівля товарів та послуг через систему ProZorro, а також громадські обговорення важливих для області рішень.
Мікропроекти є добрим шансом для Львівщини, коли акцент робиться на активності громад
“Одним iз нововведень у цьому році були відкриті конкурси на керівників комунальних підприємств. Радію, що ми лідери в цьому питанні в Україні. Є чітко прописані вимоги до кандидатів. На засідання конкурсної комісії можуть прийти усі охочі та долучитися до обговорення кандидатур. Уже зараз 19 обласних установ отримали своїх керівників у такий відкритий і прозорий спосіб, ще десять керманичів плануємо призначити до кінця року”, – зазначив Олександр Ганущин.
З його слів, не зважаючи на те, що Львівська облрада цього скликання, вперше за історію, має дев’ять фракцій у своєму складі, ця каденція таки працює ефективно.
“Звичайно, пошук консенсусу для прийняття рішень є дуже непростим, хоч і раніше не було прийнято про це говорити. Але разом ми продемонстрували, що здатні досягати компромісу і вчасно ухвалювати рішення”, – акцентує голова ЛОР.
Що стосується досягнень за минулий рік праці, то Олександр Ганущин їх виділив сім.

Інтереси місцевих громад як пріоритет

“Облрада  представляє інтереси всіх громад, які входять до складу Львівської області. Рада працює з тими документами, які дозволяють їй налагоджувати діалог із різними громадами. Однією із програм для реалізації цього принципу є конкурс мікропроектів, який ми суттєво удосконалили у 2016-ому. Мікропроекти є добрим шансом для Львівщини, коли акцент робиться на активності громад. Ініціатива дозволяє селам і селищам зрушити з мертвої точки і розвиватись”, – зауважив голова облради.
Одним iз нововведень у 2016-ому були відкриті конкурси на керівників комунальних підприємств
Саме спільні зусилля дали змогу, на його думку, у 2016 прийняти рекордну кількість заявок по мікропроектах. 
“Мова про 1429 заяв на участь в конкурсі. Із них переможцями стали – 691. Як результат – оновлені народні доми, дитячі садочки, школи, амбулаторії, вуличне освітлення. Зауважу, що мікропроекти втілюють завдяки бюджету та співфінансуванню коштами громад. З обласної казни цього року скерували рекордні 54 млн грн. Додам, більше півтисячі об’єктів уже здані в експлуатацію. Тому конкурс вдався. На  2017 рік плануємо зробити ще більше і ще краще”, –  зазначив Олександр Ганущин. 

Значний поступ у розвитку інфраструктури області

Мова, зокрема, про поступ в частині транспортної і спортивної інфраструктури. 
Львівська облрада ухвалила низку обласних програм. Зокрема, щодо ремонту доріг, на які було скеровано рекордні 309,5 млн гривень. 
“Дороги Львівщини змінилися завдяки спільній праці у єдиному трикутнику: корпус народних депутатів від Львівщини, Львівська облрада і Львівська облдержадміністрація. Вперше вдалося реалізувати концепцію: “кожному району по 5 млн грн на комунальні дороги”. Але ще більший поступ відбувся у підходах до спортивної інфраструктури: 20 штучних полів і 44 спортивні майданчики – це наш спільний внесок у розвиток аматорського спорту і цю межу потрібно підвищувати далі. Якщо так і далі рухатись, то ця каденція залишить по собі дуже і дуже позитивний слід власне для любительського спорту”, – відзначив голова Львівської облради.

Поштовх до створення об’єднаних територіальних громад

Новий проект Перспективного плану або поштовх до створення об’єднаних територіальних громад – ще одне досягнення, на якому наголошує очільник обл­ради. 
“Ми дуже довго рухались зі змінами до проектів перспективних планів. І я це кваліфікую це як досягнення, яке засвічує, що ми даємо новий поштовх для об’єднання територіальних громад. Ми вийшли в режим громадського обговорення з кожним районом, а не затвердили одразу проект Перспективного плану в цілому. На громадське обговорення, затвердження в розрізі кожного району окремо, пішло чимало часу поточної сесії. Проте маємо добрий результат, – мапа перспективних громад, більшість із яких дійсно будуть спроможними. Ми ухвалили перспективу створення 67 спроможних громад, – наголосив Олександр Ганущин.  

Допомога армії і вирішення соціальних проблем учасників війни

“Ми чи не єдина з обласних рад, яка на належному рівні фінансує переважну більшість військових частин, які базуються  на Львівщині і які беруть участь в АТО. Серед прийнятих Львівською облрадою  і програма підтримки військових частин, і рішення щодо визнання добровольців, і програма встановлення коштом бюджету хрестів на могилах Героїв та безпосередньо на сході, де ми з ними попрощалися назавжди. Окрім цього, в раді волонтери і учасники АТО, об’єднані у дві міжфракційні групи, тож тих, хто займається підтримкою війська і демобілізованих – дійсно багато. 
Діти учасників АТО побували на реабілітації на кордоном”, – зазначив Олександр Ганущин.

Налагодження тісної співпраці із Луганщиною

“Історично так склалося, що більшість великих військових частин із Львівщини боронили небо і землю саме цього краю. На сьогодні значна частина районних та міських рад після організованих двосторонніх зустрічей підписала угоди про співпрацю”, – зазначив Олександр Ганущин.
Вперше вдалося реалізувати концепцію: кожному району по 5 млн грн на комунальні дороги
“Хочеться якнайшвидшої перемоги над ворогом, хоча ця мета, на жаль, віддалена у часі. Та долучити і наблизити її може кожен. За плечима 24 поїздки в АТО. Окрім допомоги бійцям, робимо акцент і на пропаганді. Налагоджуємо контакт з цивільною владою. Спільними зусиллями нещодавно відбувся обмін між 25 вчителями Львівщини та Луганщини – майже місяць 25 освітян із Львівщини навчали у луганських школах маленьких громадян України, а 25 вчителів сходу працювали педагогами на наших теренах. До нас із гастролями часто приїздять луганські колективи. Були “Радани”, актори Луганського драмтеатру, артисти філармонії. Важливо, – глядач у Бродах, Червонограді, Львові та Дрогобичі сприймав колективи сходу, як то кажуть, на ура”, – розповів Олександр Ганущин.

Активна позиція у вирішенні екологічних проблем

“Тішуся, що в раді зібрані люди, яким не байдужа екологія. Цей рік  – рекордний рік по збільшенню видатків на охорону навколишнього середовища краю. Ми дуже ретельно підійшли до врегулювання проблем лісокористування. А ще новий підхід до затвердження надрокористування, де провідними стають консультації із місцевими радами. Сподіваюсь і на те, що ця каденція допоможе з утворенням нових національних парків на Львівщині”, – зазначив голова облради. 

Міжнародне співробітництво на новому якісному рівні

На думку голови ради, це досягнення “вистрелюватиме” значно пізніше. Оскільки  транскордонні програми зараз “на паузі”.
“Провідним у результатах стане лише 2018 рік, проте вже сьогодні маємо підписаних п’ять угод між обласними установами та польськими партнерами в рамках PL-BY-UA, японський грант на ОХМАТДИТ, проведений у Трускавці самоврядний Форум місцевого розвитку і домовленості з програмами DESPRO, ПРООН та Stadytours на 2017 рік”, – акцентує Олександр Ганущин. 

Про перспективу

Олександр Ганущин на найближчий час провідними визначає для себе три цілі. “Перша – зростання енергоефективності. Реалізація комплексних енергоощадних заходів в обласних установах буде одним з наших пріоритетів на наступні роки. З одного боку, – за прикладом Львівського обласного центру крові, де завдяки енергоаудиту і відповідним реагуванням за кошти бюджету і грантів вдалося зменшити споживання на понад 30%. З іншого – передача котелень у приватні руки за умови заходів зі заміни теплогенерації і мереж, які дозволять зменшити споживання на 10% і більше. Ну, і варто, очевидно, виходити і на “теплі кредити”, власне, для обласних комунальних закладів, – інакше ніколи не зійдемо з “газової голки” і завищеного споживання теплоносіїв.
Маємо добрий результат, – мапа перспективних громад, більшість із яких – дійсно будуть спроможними. Ми ухвалили перспективу створення 67 спроможних громад
Друга ціль –  ефективне управління комунальним майном. 
“З одного боку – орендні ставки мають продовжувати зростати. З іншого – ми не виконали у 2016 р. план по надходженнях від приватизації, який собі ставили. Ті частини майнових комплексів, які не використовуються бюджетними установами і не є критично важливими для функціонування області, – мають бути відкрито реалізовані, а кошти від їх “виручки” мають піти на відбудову тих же обласних лікарень, шкіл та закладів соціального захисту”, – наголосив Олександр Ганущин.
Ну і третя ціль: “Ми продовжимо курс на збільшення ефективності конкурсу мікропроектів, який згадано у першій частині блогу. Онлайн-прийом заявок, збільшення фінансування і розширення переліку пріоритетів – це вже реалізовані цілі на 2017 рік”, – резюмує голова облради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7082 / 4.2MB / SQL:{query_count}