Люди і події 2018. Вибір “Пошти”

Диво року

У 2018-ому шестирічному львів’янину Оресту Патеру (у нього рідкісна хвороба – моя-моя) в Барселоні зробили дві операції на судинах головного мозку. Їх здійснили в іспанській клініці Hospital Sant Joan de Dеu Barcelona. За кожну з операцій довелося викласти по 40 тис. євро. Ці гроші вдалося зібрати завдяки благодійникам і небайдужим людям. У Львові тривав марафон “Подаруй Олесю життя”: на концертах, виставах, благодійних вечорах збирали кошти для його лікування. І Бог сотворив диво! Нарешті хлопчик усміхається, радіє життю, веселиться, бавиться улюбленими іграшками, ходить у садок при реабілітаційному центрі “Левеня”. Дуже любить співати і не полишає надії виступити з хоровою капелою “Дударик”, в якій виступає його старший брат. Попереду тривала реабілітація і періодичні обстеження в Іспанії. На щастя, зі слів мами Олеся Анастасії Патер, більше операцій дитині робити не потрібно. 
Фото: архів родини Патер

Арт-проект року

Навесні у Львові стартував арт-проект “Ангели надії”. Ініціатива започаткована парламентарем Оксаною Юринець у співпраці з волонтерами та відомим художником-іконописцем Левком Скопом. Відбулося шість етапів проекту: ангеликів на ґонті малювали відомі жінки Львова, журналісти, рятувальники, медики, а у ВРУ – за участі дружини Президента. За результатами перших двох етапів відбувся аукціон у Домі Франка, де зібрали 24 тис. грн на оптику для бійців. За результатами третього етапу організували аукціон у Львівській міськраді, на якому зібрали 14 тис. грн на оптику. Четвертий етап закінчився аукціоном у театрі ім. М. Заньковецької і приніс 14 тис. грн на лікування хворої дружини бійця, який був у полоні. П’ятий етап відбувся у парламенті за участі Марини Порошенко і зібрав рекордну суму – 92,5 тис. грн (найбільша сума – 55 тис. грн – за ангела на ґонті авторства дружини Президента). На ці гроші придбали тренажери для Центру реабілітації бійців “Фенікс”.
Фото: Олександр Березко

Центр реабілітації року

У Львові працює унікальний реабілітаційний центр для бійців “Фенікс” (вул. Кульпарківська, 95). Його керівником є волонтер, завідувач відділення психогенних травм №26 обласної психіатричної лікарні Андрій Посікіра. Це осередок, де бійців чують, розуміють та підтримують. Це місце, де вони проходять якісну психологічну і фізичну реабілітацію. “Фенікс” створила команда однодумців – медиків та волонтерів. У 2018-ому у центрі завдяки меценатам та волонтерам самотужки зробили чимало ремонтів, придбали обладнання. Центр потребує капремонту! За кошти з проекту “Ангели надії” купили унікальний тренажер – терапевтичний комплекс Бубновського. Живе допомогою центру волонтер, іконописець Левко Скоп. “Для мене питанням номер один була, є і буде допомога бійцям. Дуже важливим питанням є їхня реабілітація, зокрема психологічна. У “Феніксі” чують бійців, їм тут допомагають, – каже Левко Скоп. – “Фенікс” є взірцевим прикладом реабілітаційного центру. Це вже велика і дружна родина”.
Фото: Олег Огородник

Прем’єра року

22 листопада у всеукраїнський прокат вийшов фільм режисера Тараса Химича “Король Данило”. Амбіційна мрія драйвової команди, яка жила фільмом, здійснилася!  Працювала команда однодумців, яка вклала у працю велику силу любові. Це якісне  видовищне українське кіно без державної підтримки.  Стрічку про подвиги, перемоги і втрати, дружбу, зраду та кохання почали знімати 28 лютого 2017-го. Події у фільмі розгортаються у XIII ст. У фільмі задіяно майже 30 локацій, 27 головних персонажів, пошили понад 200 унікальних костюмів для головних героїв, більш ніж 100 одиниць різної зброї відлили ковалі. Короля Данила зіграв Сергій Ярмошенко – професійний каскадер. Режисер показав короля Данила як дуже цікаву і харизматичну людину, яка може бути прикладом. “Король Данило” – це мотивуючий фільм. Історія короля Данила чимось перегукується зі сьогоденням. Дякуємо всім, хто в нас повірив, підтримав і допомагав, дякуємо меценатам!” – каже Олеся Галканова-Лань, продюсер фільму.
Фото: архів фільму “Король Данило”

Гастромандри року

2018-ий Національна туристична організація проголосила роком гастрономічного туризму. Обласне управління туризму і курортів робить акцент на гастротури Львівщиною. “На Львівщині відібрали 16 господарств, які залучені до гастротурів. Вони відкриті для туристів і надають екскурсійні послуги, де можна подивитися на процеси виробництва, долучитися до процесу і продегустувати смачну продукцію. Тішить, що господарства, які пропонують гастротури – це зазвичай сімейний бізнес чи об’єднання кількох родин. Це позитив і імідж для Львівщини, – каже Наталя Табака, начальник управління туризму та курортів Львівської ОДА. – Туристи запам’ятають смак страв та гостинність господарів”. Йдеться про равликову ферму “Західний равлик” (с. Солонка) – сімейний бізнес Ірини та Івана Юськевичів, полуничні плантації бійця Миколи Стецьківа у Раковці, ферму “Дві Катерини” (Сколівщина), а також про екодегустацію від Івана Саломатіна, керівника проекту “Гастрономічна екскурсія-дегустація “Смак українських Карпат”.
Фото: Ірина Цицак

Концерти року

Вона мріяла про великий концерт, присвячений пам’яті Квітки Цісик, – і її мрія здійснилася. Навесні відбувся потужний сольний тур співачки Оксани Мухи містами Західної України “KVITKA: Два кольори” – це 16 міст і 17 концертів, присвячених 65-ій річниці з дня народження легендарної співачки. У Львові – три аншлаги у театрі ім. М. Заньковецької. “Квітка своєю працею піднесла українську пісню на світовий рівень. Цим туром популяризували українську пісню”, – каже Оксана Муха. – Тур – це мої концерти вдячності Квітці. Цією програмою репрезентували і популяризували її творчість”. Оксана Муха співає серцем, співає наживо і професійно. У листопаді в Львові з аншлагами відбулися два концерти співачки з програмою “KVITKA: НА БІС!”. “Дякую львівському слухачеві за підтримку і любов! П’ять аншлагів – три навесні і два зараз, у листопаді, – це так приємно і зворушливо. Слухач, який прийшов на концерт, любить мою творчість, насолоджується музикою і українською піснею. Радію, що приходять цілими родинами”. 
Фото: Зоряна Владика
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7294 / 4.14MB / SQL:{query_count}