Чи буде у Львові Дім милосердя?

Будівлю на Короленка, 7 таки продали з молотка. Однак втрутився суд…

Благородна і амбітна мета – створити у Львові Дім милосердя, про яку оголосив керівник Центру опіки сиріт УГКЦ о. Роман Прокопець, наразі живе надією. Адже будівлю колишньої школи-інтернату хоч і продали на аукціоні, але за рішенням суду, оборудку зупинили.
За повідомленням Львівського порталу, чотириповерховий будинок загальною площею майже 3000 кв. м, який перебуває на балансі Львівської обласної ради, продали київській брокерській фірмі, створеній всього чотири місяці тому. Купівля обійшлася у 35 млн грн. Водночас Zaxid.net повідомив, що цей будинок придбано фірмою в інтересах свого клієнта, але представник покупця відмовився називати його ім’я.
Однак Львівська облрада не зможе укласти договір купівлі-продажу і, відповідно, передати майнові права. Адже Господарський суд Києва за позовом Львівської міської ради ухвалив рішення – зупинити рішення Львівської обласної ради про приватизацію будинку колишньої школи-інтернату. Це рішення винесли через годину після завершення електронного аукціону.
В.о. міського голови Львова Геннадій Васьків скерував листа голові ЛОР Олександру Ганущину та управлінню майном спільної власності ЛОР з проханням виконати ухвалу про забезпечення позову та не вчиняти жодних дій щодо відчуження комунального майна на вул. Короленка, 7.
“Це є поки ухвала про призупинення дії рішення, а справа, по суті, буде слухатись в Господарському суді. Зараз призупинені будь-які дії щодо цього приміщення. Судове засідання ще не призначене, ще все попереду. Ухвала є, дія рішення обласної ради про проведення аукціону зупинена”, – прокоментувала директор юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.
Нагадаємо, Центр опіки сиріт діє вже понад 10 років, а працювати в цьому приміщенні почав ще з того часу, коли тут діяла школа-інтернат. Коли Львівська облрада виставила будівлю на аукціон, о. Cтепан Сус та о. Роман Прокопець оголосили збір коштів, щоб викупити будівлю. Про це “Львівська Пошта” розповідала 1 лютого 2019 р. (№9 (2124)) у матеріалі “Тест на соціальну відповідальність”. Коментуючи продаж будівлі з аукціону, о. Степан Сус написав на своїй Facebook-сторінці: “У Львові НЕ БУДЕ “Дому милосердя” Центру Опіки Сиріт. Пріоритети обласної влади інші! Краще збудувати ще один будинок на стадіоні, а школа, яка поруч, з часом завалиться! І так в нашому житті усе, якщо власні інтереси ставиться вище за любов та милосердя! Прикро...”
“Ми однозначно за будь-якого вирішення продовжимо свою роботу і займатимемось вихованням дітей та молоді. Маємо робочу групу, яка й далі працює над концепцію Дому милосердя та її втіленням. Наразі говорити про якесь інше приміщення не можемо, бо ті варіанти, які нам пропонували, інакше як знущанням не назвеш: один – 100 квадратних метрів на Короленка, 1 без подвір’я, без нічого, а другий – на території психіатричної лікарні. З огляду на ухвалене судом рішення, є надія, що ми все ж зможемо відкрити у Львові Дім милосердя. Зрештою, покупець, який придбав це приміщення, заявив, що не знав, що ми працюємо в цьому будинку і маємо щодо нього великі плани. Зараз настав час говорити про те, що обласна рада не визнає і того, що в цьому приміщенні вже більше десяти років проживає сім’я, колишніх працівників інтернату, які в разі продажу будівлі опиняться на вулиці, – зазначив “Львівській Пошті” керівник Центру опіки сиріт о. Роман Прокопець. – Нам вдалося зібрати понад 300 тисяч гривень. Були й люди, готові стати меценатами і викупити цей будинок для Центру опіки сиріт. Однак умови, які ставила облрада були не підйомні. Заявляючи, що за це приміщення планують отримати щонайменше 60 мільйонів гривень, його продали за 35 мільйонів гривень”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7098 / 4.1MB / SQL:{query_count}