Місія – довести до ладу парки Львова

Освітлення, озеленення, облаштування дитячих та спортивних майданчиків. Які ще роботи проводитимуть у міських парках в 2019-ому

Кілька років тому в місті Лева активно взялися за реконструкцію парків. У деяких встановили ліхтарі, замінили лавки, посадили нові дерева. І це ще далеко не весь перелік проведених робіт. Звісно, наразі ще не всі парки вдалося привести до належного вигляду. Однак робота в цьому напрямку триває, і вже сьогодні львів’яни та гості міста можуть насолодитися прогулянками багатьма парками нашого міста.
“Насправді нині парки Львова в набагато кращому стані, аніж були до 2016-го. Саме тоді влада міста розпочала їх масштабні реконструкції. До слова, сьогодні Стрийський парк перебуває у найкращому стані, якщо порівнювати його з іншими міськими парками. Бо він єдиний у Львові є пам’яткою садово-паркового мистецтва. Щодо парку, який перебуває в найгіршому стані, то це, мабуть, парк “Кортумова гора”, – розповідає “Львівській Пошті” заступник директора департаменту містобудування Львівської міськради Володимир Данилюк.

Які парки реконструюють

Цього року продовжать реконструкцію та капітальні ремонти в таких парках Львова: Парку ім. І. Виговського, лісопарку “Білогорща”, Парку Івана Павла II, а також Снопківському, Личаківському та Скнилівському парках, зазначив Володимир Данилюк.
“У цих парках зроблять прогулянкові доріжки, поставлять лавочки, смітники, проведуть освітлення, облаштують дитячі та спортивні майданчики, а також виконають роботи з озеленення. Ще цього року плануємо оголосити тендер на реконструкцію парку “Залізна вода”. Також у 2019-ому плануємо виділити додаткові кошти на проведення поточних ремонтів у парках “Знесіння” і “Високий замок”, а також у Стрийському парку”, – веде далі Володимир Данилюк.
Загалом на ремонтні роботи у львівських парках на цей рік із бюджету розвитку міста виділили 12 мільйонів гривень, каже співрозмовник.
“Звісно, 12 мільйонів гривень недостатньо, щоби довести до ладу всі парки Львова. Наприклад, нещодавно провели тендер на реконструкцію Личаківського парку. Вартість цього проекту становить 30 мільйонів гривень, а цього року на цей парк виділили лиш один мільйон гривень. Також зазначу, що всі проекти реконструкції парків доволі масштабні, тож важливо проводити роботи поетапно!” – наголошує заступник директора департаменту містобудування ЛМР.

фото: Олег Огродник

Роботи з освітлення та озеленення

Цього року природно-заповідний фонд виділив по 110 тисяч усім районним адміністраціям міста на закупівлю саджанців, запевняє Володимир Данилюк.
“Створили інтерактивну карту “Долучись до озеленення міста”, яка є на сайті Львівської міськради. На цій карті визначені зони, де потрібно висадити дерева, а також вказані необхідні типи дерев. Тож усі львів’яни, зокрема підприємці, які воліють долучитися до озеленення міста, можуть закупити саджанці для висадки та повідомити про це нас”, – каже він.
Зі слів Володимира Данилюка, питанням обрізки дерев у парках займається ЛКП “Зелений Львів”, яке підпорядковане департаменту містобудування ЛМР: “Навесні та восени ми змушені обрізати старі дерева, які перебувають у аварійному стані. Тим паче, що час до часу негода ламає дерева в місті. Приміром, під час останнього буревію лише в міських парках були зламані близько ста дерев”.
Що стосується освітлення, то сьогодні вже монтують ліхтарі у Парку ім. І. Виговського та Скнилівському парку, каже співрозмовник.
“Ще цього року проводитимуть тендер щодо реконструкції лісопарку “Білогорща”. Мовиться про його освітлення. До слова, торік встановили ліхтарі у парку “Знесіння”. Тобто роботи з оновлення в парках тривають постійно. Однак мусимо розуміти, що все залежить від фінансування, яке є обмеженим. Тому відповідно до фінансування визначаємо першочергові ремонтні роботи, які необхідно виконати в парках!” – наголосив Володимир Данилюк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7323 / 4.11MB / SQL:{query_count}