З дитиною за кордон: що варто знати

Мін'юст інформує, у яких випадках можна виїхати за кордон з дитиною без згоди одного з батьків

Завдяки другому пакету законів #ЧужихДітейНеБуває діти мають  можливість безперешкодно виїхати за кордон, зокрема для подорожей, лікування, спортивних змагань та навчання.
Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною у іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна, якщо інший з батьків має заборгованість із аліментів понад 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей, цей термін скорочено до 3 місяців.
Для цього потрібно звернутися до органів державної виконавчої служби або приватного виконавця, щоб отримати довідку про наявність у іншого із батьків заборгованості зі сплати аліментів.
Під час перетину державного кордону України необхідно пред’явити довідку про наявність заборгованості у другого з батьків зі сплати аліментів. Якщо йдеться про борг для утримання тяжкохворої дитини або дитини з інвалідністю, то необхідно подати також документ, який підтверджує хворобу дитини або її інвалідність.
Ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць.
Вивезти дитину за кордон з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном може лише матір чи батько, який не перешкоджає другому із батьків бачитися з малюком і брати участь у вихованні свого сина чи доньки. За виконання цієї умови достатньо поінформувати рекомендованим листом другого з батьків про тимчасовий виїзд дитини, якщо його місце проживання відомо. У листі має бути зазначена  мета поїздки, куди їде дитина, а також на який термін покидає територію України.
Під час перетину кордону України прикордоннику необхідно пред’явити рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.
Важливо вчасно повернутися до України з дитиною терміном до 1 місяця з дати виїзду.
Для того, щоб скористатися правом поїздки з малюком за кордон, той з батьків, який проживає окремо від дитини, повинен належно виконувати батьківські обов'язки і, найголовніше, не мати заборгованості зі сплати аліментів.
Йому потрібно звернутися з рекомендованим листом і з повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за межі України.
У разі ненадання тим з батьків, який проживає з дитиною, у 10-денний термін з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон, потрібно звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон БЕЗ згоди другого з батьків.
Під час перетину державного кордону України пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.
Важливо вчасно повернутися до України з дитиною у термін, передбачений згодою або рішенням суду.
Аби збалансувати права й обов’язки батьків, Мін’юст встановив реальну відповідальність для порушників.
За умисне порушення місячного терміну встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (сьогодні ця сума складає від 1700 до 3400 грн).
Окрім цього, такі батько чи матір втратять на рік право виїзду за кордон із дитиною, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.
Окремо звертаємо вашу увагу на те, що це стосується лише тих дітей, які проживають у неповних сім’ях. Для всіх інших наявність нотаріально засвідченого дозволу є обов’язковою.
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103 цілодобово та безкоштовно в межах України. У центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги в Україні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9253 / 4.1MB / SQL:{query_count}