Цікаво для майбутніх ІТ-спеціалістів

У вересні Франковий виш запустить п’ять інноваційних програм для бакалаврів

У вересні цього року в ЛНУ ім. І. Франка запустить п’ять інноваційних бакалаврських програм для майбутніх ІТ-спеціалістів. Серед нових інноваційних програм, які стартують у вересні – кібербезпека, програмна інженерія, статистичний аналіз даних, сенсорні та діагностичні електронні системи, управління персоналом в публічній сфері та бізнес-структурах.
Як інформує прес-служба Львівської міськради, над розробкою програм працювали викладачі університету спільно з експертами 10-ти ІТ-компаній Львова, серед яких: EPAM, SoftServe, N-iX, Conscensia, GlobalLogic, Cypress, Vector Software та ін.
“Раніше компанії намагались довчати випускників університетів на власних курсах, тривалістю 3 чи 6 місяців, а це таки менше, ніж 4 роки навчання в університеті. Для того, щоб ці 4 роки навчання були максимально корисними як для студента, так і для університету, почали залучати представників ІТ-компаній. Завдяки змінам до законодавства у 2014 році, університети отримали право формувати програми навчання під потреби місцевого ринку праці. До цього програми навчання були однаковими по всій країні. А це не зовсім коректно”, – каже Зеновій Верес, директор освітнього напряму Львівського ІТ Кластеру, Solutions Architect у компанії Softserve, асистент кафедри комп’ютеризованих систем автоматики НУ “Львівська політехніка”.
Кожна з цих програм – унікальна, розроблена за високими міжнародними стандартами, згідно з вимогами бізнесу та потребою ринку праці. Програми включають не типові для університетів сучасні дисципліни, онлайн курси з лекціями провідних світових лекторів, а також орієнтовані на розвиток самоорганізації студентів, створення ними власних проектів та стартапів.
Віталій Кухарський, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації ЛНУ ім. І. Франка, зазначає: “На перших етапах ІТ-компанії допомагали нам з облаштуванням лабораторій, але з якогось моменту всі зрозуміли, що цього зовсім не достатньо. Тому зараз представники компаній присутні і на рівні розробки програм, що дуже важливо. Програми стають відразу орієнтовані практично і допомагають нашим вступникам працевлаштуватись. Крім того, компанії допомагають у введенні проектно-орієнтованих курсів в процес навчання. Велика кількість працівників індустрії бере участь в оцінці робіт студентів, вони працюють і в екзаменаційних комісіях. Тобто робота ведеться на всіх рівнях, і це точно дасть свої результати”.
До створення програм долучаються справжні інноватори змін, практикуючі ІТ-професіонали, які частину свого часу присвячують роботі над розробкою програм, менторству та викладанню. Деякі з них беруться і за керівництво над програмами.
Нові модернізовані програми Львівського ІТ Кластеру в ЛНУ ім. І. Франка доступні для кожного абітурієнта, а відтак кожен охочий має вже сьогодні можливість отримати хорошу та якісну освіту та попрацювати з ІТ-спеціалістами вже під час свого навчання.
Загалом, на сьогодні на інноваційних бакалаврських програмах Кластеру навчаються більше 700 студентів. А програма Інтернет-речей в НУ “ЛП” торік увійшла в топ-програм України з найвищими прохідними балами ЗНО.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1778 / 4.09MB / SQL:{query_count}