“Час змінюватись!”

Микола Ростов, директор Львівської дирекції Укрпошти, – про комп’ютери, термінали та зняття готівки у відділеннях пошти

Ще донедавна робота національного поштового оператора викликала у багатьох не вельми приємні асоціації: приміщення, що не бачили ремонтів багато років, допотопна техніка, не завжди ввічливий персонал… Чи змінюється Укрпошта і яким чином розповідає директор Львівської дирекції Микола Васильович Ростов.
– Дійсно, доволі часто доводилось стикатися з наріканнями, у т.ч. пов’язаними із застарілою технікою чи її повною відсутністю.
Обслуговування “на папірцях” створює незручності і викликає незадоволення як у клієнтів, так і у персоналу. Операторам доводиться витрачати більше часу на здійснення будь-яких фінансових чи поштових операцій, ніж працівникам автоматизованих відділень, клієнтам – проводити час у чергах.
– Як змінюєте ситуацію?
– По-перше, реалізували безпрецедентний проєкт комп’ютеризації сільських поштових відділень, оскільки відділення Укрпошти в сільській місцевості протягом багатьох років не мали доступу до комп’ютерів та сучасної техніки.
Цей проєкт передбачав автоматизацію усіх відділень зв’язку у населених пунктах, де проживає 2 тис. мешканців і більше. Ще в 2016 р. автоматизована мережа Укрпошти складалась з 2,3 тис. відділень, а вже 2018 р. їх стало понад 4 тис. Таким чином лише за два роки ми створили найбільшу комп’ютеризовану мережу в країні, аналогів якій не має жоден банк чи логістичний оператор. На Львівщині в рамках проєкту було комп’ютеризовано 194 ВПЗ.
Також компанія встановила у відділеннях 5 тис. терміналів, увійшовши до першої п’ятірки учасників платіжних систем за їх кількістю.
– Що такі нововведення означають для клієнтів?
– Пришвидшення обслуговування, розширення спектру доступних послуг, додаткові сервіси, наприклад, зняття готівки через термінали Укрпошти.
Оснащення терміналами вирішує суттєву проблему, з якою стикаються сьогодні наші клієнти, – відсутність банкоматів.
Адже банківська мережа в містах вже котрий рік поспіль скорочується, у невеличких населених пунктах відділення банків часто відсутні взагалі. Лише за минулий рік банківських офісів поменшало майже на тисячу. У попередні роки їх мережа теж втрачала: понад 800 відділень - у 2017 році та більш як 1,6 тис. 2016-го.
А разом із закриттям офісів відбувається скорочення і банкоматної мережі.
Як результат, багато хто стикається з проблемою, коли картка є, і гроші на картці є, а фізичної можливості зняти їх - нема. Особливо чутливо це для пенсіонерів, які, для того, щоб отримати пенсію, мають просити рідних/знайомих/сусідів зняти її деінде.
Оскільки присутність Укрпошти у сільських населених пунктах на порядок вища, ніж у будь-якого банку, запустили послугу, яка б вирішувала цю проблему – зняття готівки у відділенні зв’язку через термінал. Принцип простий: клієнт приходить у поштове відділення, називає оператору необхідну суму, проводить карткою через термінал й отримує від операціоніста гроші. Пів хвилини-хвилина часу – і проблема вирішена: клієнт може зняти хоч 50 грн (що, до речі, неможливо зробити через банкомат), хоч 10 тис. гривень. Комісію з клієнтів за зняття готівки – не беремо.
Надалі будемо вдосконалюватись, розширювати спектр послуг, продовжувати осучаснюватись. Сподіваюсь, що пройде зовсім небагато часу і Укрпошта асоціюватиметься зовсім з іншими поняттями, ніж дотепер, наприклад, – “близько, просто і доступно”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7087 / 4.09MB / SQL:{query_count}