“Індустріальний парк буде і робочі місця будуть”, – Андрій Садовий

Влог міського голови Львова про підозру Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

21 листопада представники САП та прокуратури вручили підозру по справі індустріального парку в Рясне міському голові Львова. Мер Андрій Садовий прокоментував вручення йому підозри в справі індустріального парку в Рясне у своєму влозі.
За словами міського голови, блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримує мільйони податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати. Андрій Садовий вибачився перед компанією СіТіПі за цю ситуацію та сподівається, що після суду такі ж вибачення інвесторам висловлять правоохоронні органи.
“Прокурори Холодницького вручили мені підозру. Дуже багато людей телефонують, питають, переживають, що ж сталось. Є декілька звинувачень. Але на початок я би хотів попросити вибачення у компанії СіТіПі за те, що вона втягнута у цей наш український скандал.
Компанія СіТіПі – це один з найбільших інвесторів, вони збудували на сьогодні 97 індустріальних парків в Центральній та Східній Європі в 7 країнах. Близько 500 різних компаній з ними співпрацюють.
У повідомленні про підо­зру написано, що ця земля не належить громаді міста. Є рішення – це є 8 апеляційний адміністративний суд, який 27 березня 2019 року прийняв кінцеве рішення. Ця земля була і є власністю громади міста Львова. Ми мали право здавати її в оренду та продавати. До речі, ми навіть підписали меморандум з рясне-руською громадою, що ми маємо нормальні добросусідські відносини. Ми все робили в рамках чинного законодавства. Працівники САП повинні поважати закони, які діють на території України.
Друге звинувачення – а ціна не така висока. Даю роз’яснення. Відбувся інвестиційний конкурс, на цьому конкурсі компанія СіТіПі отримала право орендувати цю земельну ділянку, уклала угоду і потім скористалась своїм правом її викупити. Львівська міська рада не має права оцінювати вартість землі. Це робить сертифікована компанія, в цьому випадку — це є Центр ринкових досліджень. За цією оцінкою вони заплатили в бюджет міста Львова більше 52 млн грн. Щоб ви розуміли, що ціна за землю є середньою, така, яка є в Польщі, Чехії, Словаччині.
До речі, місто Кошице продало землю інвестору за 1,5 дол. за м квадратний. Тут ціна (у Львові — ред.) в рази більша. В багатьох містах Європи землю просто безоплатно віддають, бо важливим є створення робочих місць, виробництво і потім податки, які поступають в бюджети різних рівнів. Це повинні знати люди, які працюють в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Вони ж закінчували якісь університети, правда? До речі, вже минуло більше 3,5 років, вони щороку сплачують земельний податок, а нічого на землі робити не можуть. Вже більше 3 років — претензії, звинувачення і це нічого доброго не робить для України.
Цей індустріальний парк має вже працювати два роки. Одних податків має бути сплачено в рік орієнтовно 147 млн грн. Порахуйте скільки грошей недоотримав бюджет нашої держави. Плюс 3 тис. робочих місць. А сьогодні робота — це критерій номер один.
Я маю велику надію, що буде суд, він поставить крапку і до моїх вибачень перед компанією СіТіПі додадуться ще вибачення правоохоронців, які насправді над ними знущаються. Я переконаний, що він буде і робочі місця будуть. Я оптиміст", — розповів у влозі міський голова Львова Андрій Садовий.
офіційно
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9569 / 4.08MB / SQL:{query_count}