Львів у «помаранчевій» зоні

Перемишлянський та Пустомитівський райони області – у «червоній»

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС затвердили новий розподіл епідзон, який почне діяти на Львівщині з 14 вересня. До «червоної» зони віднесено: Перемишлянський та Пустомитівський райони.
«Помаранчевий» рівень: у містах Львів, Дрогобич та у Бродівському, Городоцькому, Жовківському, Миколаївському, Радехівському районах.
«Жовтий» рівень встановили: у містах Борислав, Моршин, Самбір, Стрий та у Буському, Дрогобицькому, Жидачівському, Золочівському, Кам’янко-Бузькому, Самбірському, Сколівському, Сокальському, Яворівському районах Львівської області.
«Всі інші райони потрапили у зелену зону. Перейти з однієї зони в іншу адміністративно-територіальна одиниця може, якщо 5 днів поспіль там спостерігаються зміни одного із визначених показників», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
Нагадаємо про карантинні обмеження у кожній із зон.
«Зелена»: у громадських будівлях та транспорті – захисна маска або респіратор; проведення масових заходів: не більше однієї людини на 5 кв м; кінотеатри із заповненістю 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.
«Жовта»: обмеження «зеленої» + забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
«Помаранчева»: обмеження «жовтої» + забороняється: діяльність закладів розміщення (хостели, турбази тощо), крім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації у лікарнях; спортзали, фітнес-центри, заклади культури; прийом нових змін у дитячі табори; обмеження для масових заходів; одна людина на 20 кв м і не більше ніж 100 людей.
«Червона»: обмеження «помаранчевої» + забороняється: робота громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.
На Львівщині на стаціонарному лікування у закладах охорони здоров’я із діагнозом коронавірусна інфекція перебуває 1274 пацієнти у відсотковому відношенні завантаженість ліжок становить 48,2%. Про це інформує Департамент охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації.

«Починаючи із цього тижня фіксуємо незначну позитивну тенденцію, адже завантаженість ліжок падає. Найбільше пацієнтів лікуються в інфекційній лікарні та Центрі легеневого здоров’я. Серед районів найбільш заванатажені Стрийська міська та Стебницька міська лікарні. Це пояснюється тим, що вони мають найбільш густонаселену територію обслуговування», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.
Тим часом у Львівській обласній клінічній лікарні розгорнули 30 ліжок для пацієнтів із коронавірусною інфекцією та пневмоніями. «Всі ліжка обладнані кисневим доступом. Станом на сьогодні на лікуванні перебувають 27 пацієнтів, із них п’ятеро у реанімаційному відділенні. Однак вони не потребують апаратів ШВЛ», – зазначив координатор ковідного відділу клінічної лікарні Омелян Синенький.
Що робити, якщо підозрюєте коронавірус? Міністерство охорони здоров'я України оновило алгоритм дій для пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію. Зателефонуйте до сімейного лікаря. Сімейний лікар вас проконсультує і вирішить, чи необхідна госпіталізація. Також за необхідності медик приїде до пацієнта.
Виклик мобільної бригади для забору зразків для тесту на коронавірусну інфекцію. Далі зразки передають у лабораторію.
Після отримання результатів тесту, у разі підтвердження коронавірусу, передбачено надання медичної допомоги зараженому.
Важливо: пацієнту з моменту звернення до сімейного лікаря рекомендовано самоізолюватися до встановлення діагнозу.
У випадку, якщо у вас немає декларації, ви все одно можете звернутись в територіальну поліклініку, в районі обслуговування якої ви проживаєте чи проживали історично. Або ж звернутись на гарячу лінію територіального департаменту охорони здоров'я, який надасть всю необхідну інформацію щодо медичної допомоги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8725 / 4.09MB / SQL:{query_count}