У пам'ять про Мирона Кипріяна

Театр ім. Марії Заньковецької продовжує програму вшанування визначного художника до 90-річчя з дня його народження

Мирон Володимирович Кипріян 60 років був лідером сценографічної думки театру ім. Марії Заньковецької і його головним художником. Народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, лауреат премії імені В. Клеха (США).
Загалом у його доробку близько 300 оформлених театральних вистав, 200 з яких – для сцени театру ім. Марії Заньковецької. Окрім того, він був живописцем, музейником та публіцистом, – особою легендарною, відомою своєю екстраординарністю, що проявлялася у широті мистецького мислення зокрема.
У понеділок, 29 грудня о 13.00 до 90-річчя з дня його народження відбудеться відкриття меморіальної таблиці на будинку за адресою вул. Вітовського, 29, де мешкав головний художник театру ім. Марії Заньковецької Мирон Кипріян. У заході візьмуть участь генеральний директор-художній керівник театру Андрій Мацяк, актори театру та шанувальники творчості Мирона Кипріяна і представники міської влади.
А того ж дня о 16. 00 у галереї сценографії (вул. Городоцька, 36) у межах проєкту «СценоГРАФ» гостей чекають на лекцію-бесіду «Мирон Кипріян і його театр» від Маї Гарбузюк.
Мая Гарбузюк – театрознавиця, докторка мистецтвознавства, доцентка кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка. Головна редакторка театрознавчого часопису «Просценіум» ЛНУ ім. І. Франка. Голова Театрознавчої комісії НТШ. Членкиня та голова чисельних театральних фестивалів в Україні, одна з театральних експертів Британської ради в Україні.
У 1991-2001 рр. працювала в літературній частині Львівського національного театру ім. М. Заньковецької. Лауреатака премії в галузі театральної критики Національної спілки театральних діячів України і володарка срібнаої медалі Національної академії мистецтв України.
Також у програмі події: перегляд документального фільму Дарки Гірної та Оксани Шпакович «СценоГРАФ» і розмова про Мирона Кипріяна.
Виставка триватиме до 30 грудня з можливим продовженням. Графік роботи галереї сценографії:з вівторка по неділю з 14.00 до 19.00, понеділок – вихідний. Вхід вільний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8004 / 4.07MB / SQL:{query_count}