Цей Синод принесе Боже милосердя

У Святоюрському соборі Божественною літургією розпочалося зібрання єпископів УГКЦ

Архикатедральний собор святого Юра 4 вересня гостинно приймав Патріарха Святослава і владик, що беруть участь в Синоді УГКЦ. Окрім них, на Архиєрейській Божественній літургії молилися Апостольський нунцій в Україні Клаудіо Гуджеротті та Мельхітський Патріарх Григорій ІІІ із Сирії, повідомляє “Католицький оглядач”. 
“Цією Божественною літургією розпочинається Синод єпископів Української греко-католицької церкви. Єпископи прибули з цілого світу перед обличчя Богородиці “Милосердя двері”, – сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних. (Стародавню чудотворну ікону “Милосердя двері”, яка належить ГКЦ і зберігається в соборі Преображення в місті Ярослав у Польщі, урочисто внесли до Архикатедрального собору святого Юра 3 вересня. – “Пошта”).
Секретар Синоду владика Богдан Дзюрах прочитав Декрет про скликання чергової сесії Синоду єпископів УГКЦ, яка триватиме в смт Брюховичі до 11 вересня.
Головною темою Синоду є “Дияконія” – служіння. “Ми, єпископи, – зауважив предстоятель УГКЦ, – хочемо запитати себе, як ми повинні ділитися Божим милосердям з тими, що найбільше його потребують. Хочемо запитати себе, наскільки чинимо діла милосердя щодо тіла і душі ближнього. Наскільки наші єпархії, парафії є цими осердями, якими горить вогонь Божого милосердя для кожного потребуючого незалежно від того, якою мовою він розмовляє, до якого народу належить чи до якої церкви ходить”. 
 “Наші країни перебувають у стані війни. У Сирії війна триває вже шість років, в Україні трохи менше… У Сирії та в Україні ми подаємо свідчення мучеників. Але ми покликані давати й свідчення життя. І для світу, який втратив Бога, маємо давати свідчення віри… Ми хочемо перш за все бути об’єднані у вірі, а не війною в наших країнах. Тому хочеться закликати: ні – війні у Сирії, ні – війні в Україні! Слава Україні!” – наголосив глава Мельхітської Церкви і передав вітання з усіх земель Антіохійського Патріархату.
Апостольський нунцій Клаудіо Гуджеротті сказав, що Святіший Отець уважно стежитиме за роботою Синоду. “Папа обіймає весь український народ з батьківською любов’ю свого серця. Він відчуває, як уся Церква голосить через сльози своїх вірних у страху перед майбутнім і в терпіннях сьогодення”, –
сказав він. – Та Церква возвеличується, бо знає.., що ця прекрасна земля і цей Божий люд, який переносить болі і труднощі, чекає своєї нагороди. Возвеличується також уся сирійська земля, представлена Блаженнішим Григорієм, яка так само добре знає втрату людського життя. Церква возвеличується, бо знає, що цей Синод принесе Боже милосердя”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6322 / 4.09MB / SQL:{query_count}