Санаторій “Боржава”: простий шлях до здоров’я

Один із найвідоміших українських санаторіїв пропонує унікальне поєднання карпатської природи та сучасних методів лікування

Львів, Київ, Харків, Дніпро, Кропивницький, Одеса, Дюссельдорф, Вашингтон... Багатьох жителів цих міст об’єднує спільна точка на карті на півдорозі між Свалявою та Іршавою – санаторій “Боржава”.
Саме тут можна позбутися захворювань опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи та інших проблем зі здоров’ям. “Запорукою багатопрофільності санаторію “Боржава” є освоєння і широке застосування унікального комплексу з п’яти місцевих мінеральних вод різного хімічного складу і з різними цілющими властивостями, а саме: мінеральні питні води “Кушницька №12-і”, “Кушницька №876”, “Боржавська”, “Олегівська”, а також унікальна термальна вода “Теплиця”, яку добувають зі свердловини глибиною 961 метр в однойменному санаторії-сателіті “Теплиця” у Виноградові”, – пояснює Андрій Крайняй, керівник ТОВ “Санаторій “Боржава”.
Термальна вода “Теплиця” призначена найперше для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Вона має на поверхні температуру 39 градусів за Цельсієм, високий ступінь мінералізації (45 г солей на 1 л води) і відрізняється унікальним хімічним складом – понад 10 біологічно активних компонентів. Експериментальні дослідження Українського державного центру стандартизації та контролю якості природних і преформованих засобів визначили можливість використання термальної води для бальнеотерапії: захворювань опорно-рухового апарату, периферичної нервової та серцево-судинної систем, захворювань периферичних судин. Методики використання термальної мінеральної води розроблені Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології (м. Одеса). Зовнішнє застосування термальних процедур відбувається у вигляді загальних термальних ванн (коли у воду занурюють все тіло хворого) і місцевих (для ніг або рук).
Одним із найефективніших методів гідротерапії є лікувальні душі. Душ Шарко – водолікувальна процедура, при якій на тіло хворого впливають струменем води певної температури і тиску від спеціального апарата з відстані 3-3,5 метра. Циркулярний душ – це коли на тіло хворого з усіх боків циркулярно впливають тонкими струменями води певної температури і тиску від спеціального апарата.
Не варто забувати і про плавальний басейн, яким відпочивальники можуть користуватися впродовж дня. Інструктори можуть провести сеанси аквагімнастики, аквастепу чи аквафітнесу. Можна просто поплавати, причому глибина басейну комфортна як для дорослих, так і для дітей.
Але не водою єдиною: в “Боржаві” застосовують широкий спектр лікувальних процедур. Електрофорез – один із найпоширеніших методів апаратного фізіотерапевтичного лікування, який проводять з використанням спеціальної апаратури. Це поєднання гальванізації – впливу на організм людини постійного струму малої сили та напруги і введення за його допомоги лікарських препаратів, що в поєднанні з прийманням мінеральних та термальних вод санаторію “Боржава” значно підсилює їхню лікувальну дію.
Ампліпульсфорез – використання синусоїдальних модульованих електричних струмів. Процедура ефективна при лікуванні та профілактиці остеохондрозу; хворобах периферичної нервової системи, які супроводжуються болями (нейроміозити, невралгії, цервікалгії, радикуліти тощо); захворюваннях нервової системи, які супроводжуються руховими порушеннями; гіпертонічній хворобі та підвищеннях артеріального тиску; цукровому діабеті тощо.
Фонофорез – вплив на організм людини через шкіру та підшкірну клітковину ультразвуку (нечутних для людського вуха механічних коливань пружного середовища).
Магнітолазерна терапія – застосування з лікувальною метою лазера та електромагнітного поля за допомоги спеціального апарата. Магнітолазерна терапія рекомендована пацієнтам із хронічними болями в спині та суглобах.
УФО-терапія – використання ультрафіолетового випромінювання, яке проникає в поверхневі шари шкіри та покращує кровообіг, утворення в шкірі вітаміну D, а також володіє бактерицидним ефектом.
Багатовікову історію має грязелікування, під впливом якого поліпшуються кровообіг, лімфообіг, розширюються судини, покращується процес обміну речовин, посилюються окислювально-відновні процеси, поліпшується дихання тканин.
Давно відомо, що саме лікарські процедури стають набагато ефективнішими в поєднанні з оздоровчими, адже людський організм при створенні відповідних умов здатен самотужки набагато швидше подолати ті чи ті недуги. “Боржава” і тут не пасе задніх. Спеціальні інструктори проводять тренування з нордичної ходи (англ. Nordic walking) – нового і дуже ефективного виду фітнесу. При цьому використовують спеціальні полегшені лижні палиці з гумовими наконечниками для кращої опори. Нордична ходьба тренує серцево-судинну систему, стимулює кровообіг і роботу внутрішніх органів, знижує рівень холестерину в крові та перешкоджає розвитку захворювань судин, скорочує ризик виникнення серцево-судинної патології (інфаркту), сповільнює процеси старіння організму.
Якщо набридло пересуватися на своїх двох – можете перейти на чотири ноги. У “Боржаві” тримають коней тракененської породи, які вирізняються розумом, м’яким темпераментом і хорошим рівнем дисциплінованості. Лікувальна верхова їзда – іпотерапія – одна з форм лікувальної фізкультури.
Також не менш важливо, що в “Боржаві” панує атмосфера домашнього затишку, тепла і спокою. Ввічливий та кваліфікований персонал, до кожного пацієнта – індивідуальний підхід. Уже через три дні починаєш сприймати працівників санаторію як давніх приязних друзів. До послуг гостей – два триповерхові спальні корпуси та єврокотеджі з номерами люкс. У їдальні, розрахованій на 150 осіб, організоване чотириразове харчування. Відпочивальникам пропонують широкий асортимент страв як дієтичного меню, так і національної закарпатської кухні. У щоденному раціоні – риба, м’ясо, молочні продукти, соки, овочі, фрукти. За призначенням лікаря забезпечується дієтичне харчування.
Зрештою, навіщо багато слів: бажаєте стати на простий шлях до здоров’я – ласкаво просимо до санаторію “Боржава”!


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7942 / 4.13MB / SQL:{query_count}