Аристократ духу

Більше довідатися про життя, діяльність і свідчення віри блаженного Климентія Шептицького зможуть учасники літньої школи, яка триватиме 3 – 9 червня у Шевченківському гаю

Цей рік для УГКЦ багатий на ювілеї. Зокрема, в особливий спосіб Церква вшановує трьох своїх блаженних, яких проголосив такими святий Іван Павло ІІ, коли перебував у Львові з візитом у 2001 році. Це рік 75-ліття мученицької смерті блаженного Омеляна Ковча, 100-ліття переходу до Небесного Отця і 150- ліття від дня народження блаженної Йосафати Гордашевської та 150-ліття від дня народження блаженного Климентія Шептицького.
У рамках відзначення 150-літнього ювілею преподобного Климентія Шептицького Постуляційний центр монастирів Студійського уставу спільно з молодіжною організацією “Українська молодь – Христові” та за підтримки управління культури Львівської міськради організовують у Львові літню школу “Отець Климентій Шептицький – аристократ духу”.
До участі в школі запрошують всіх охочих, передусім студентів, аспірантів, мирянських та громадських активістів, журналістів. Школа має на меті зацікавити особою блаженного архимандрита людей молодшого покоління, тому пріоритет матимуть учасники віком 18 – 40 років, адже кількість учасників обмежена.
Під час роботи школи вони, окрім лекційних занять із фахівцями та дискусій, зможуть взяти участь у духовній і культурній програмах. А в останній день отримають сертифікати із переліком прослуханих тем.
Вже у перший день, 3 червня, учасники літньої школи матимуть нагоду разом із єромонахом Юстином Бойком відвідати усі цікаві місця Святоіванівської лаври і Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, а також прослухають лекцію “Блаженний Климентій Шептицький – засновник Музею народної архітектури та побуту у Львові”. Цього ж дня учасники зможуть почути надзвичайно цікаву розповідь Ольги Войтюк про задум отця Климентія Шептицького і Митрополита Андрея створити у Святоіванівській лаврі Студійського уставу УГКЦ іконописну школу та його втілення. Завершиться перший день інтеграційною програмою з приємним сюрпризом у неформальній атмосфері.
Другого дня учасники вирушать до родинного села Шептицьких Прилбичі, де, окрім екскурсії та молитви, на них чекатимуть лекція Івана Матковського про дитячі та юні роки отця Климентія і сестри Олени Манькут про його взаємини з матір’ю, а також презентація книжки про блаженного. Відтак учасники вирушать до Вишні, де також були маєтності Шептицьких, у яких Митрополит заснував ремісничу школу.
Окрім того, школа матиме ще один виїзний день (четвер) в Уневі, а в п’ятницю учасники матимуть нагоду відвідати виставку особистих речей блаженного в Музеї історії релігії, які були значущі для отця Климентія.
Серед інших викладачів школи отець Севастіян Дмитрух, Мирослав Маринович, владика Теодор Мартинюк, Зеновій Свереда, Юрій Скіра та інші.
Організатори покривають фінансові витрати на харчування і навчальні матеріали. Транспортні витрати на добирання до Львова, а також проживання (за потреби) покривають самі учасники.
Реєстраційний внесок – 250 грн – треба зробити у перший день школи. Обов’язковою умовою зарахування на навчання є мотиваційний лист та анкета, яку необхідно заповнити, перейшовши за посиланням.
Докладнішу інформацію можна одержати за тел. 067 607 56 84 (Христина Кутнів).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7853 / 4.1MB / SQL:{query_count}