Молитовна хода у Львові: бути чи не бути?

Міська рада, реагуючи на петицію, має розглянути питання про заборону релігійних процесій вулицями міста

фото: dyvys.info
Для багатьох львів’ян вже стало традицією брати участь у велелюдних хресних ходах, які відбуваються у Хрестопоклонну неділю. Однак останнім часом у нашому багатоконфесійному місті релігійні процесії, через які відбувається ситуативне перекриття руху транспорту, стали доволі частим явищем. Зважаючи на те, що вулиці нашого міста і так перевантажені транспортом, навіть перекриття руху на 8-10 хвилин значно ускладнює ситуацію на дорогах. Тож не дивно, що петиція про заборону релігійних ходів у Львові, зареєстрована на сайті Єдиної системи місцевих петицій, зібрала 500 необхідних підписів усього за 30 годин. Тепер це питання мусять розглянути у міській раді.
“У Львові останнім часом почастішали випадки проведення молитовних ходів, які зазвичай впливають на рух транспорту в місті. Враховуючи проблематику громадського та приватного транспорту в місті (дотримання графіків руху, кількості маршрутних автобусів, затримки трамваїв через неналежне паркування та ДТП, затори на дорогах в час пік, величезна кількість вибоїн на дорогах), проведення подібних заходів, пов’язаних з перекриттям руху – це обмеження мешканців міста в свободі пересування по місту та створення штучних перешкод для руху транспорту, який й так потерпає від інших проблем”, – йдеться в петиції.
Автор петиції Сергій Літневський апелює до Конституції України та до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та наголошує, що необхідно не забувати про захист прав і свобод інших громадян України та іноземців, які не мають бажання брати участь в подібних заходах, незалежно від їхнього віросповідання. Він переконаний, що для у Львові є достатньо релігійних споруд, тож немає потреби створювати незручності для всіх інших жителів та гостей міста. На його думку, а також тих, хто проголосував за петицію, потрібно заборонити проведення релігійних заходів у Львові, які потребують перекриття вулиць чи обмеження в русі громадського та приватного транспорту.
Вже те, що петиція зібрала необхідну кількість голосів за такий короткий час свідчить про те, що питання для львів’ян і справді актуальне. Проте багато з них наголошують, що потрібно заборонити будь-які заходи, які потребують перекриття руху транспорту, а не тільки релігійні.
“У нас у час пік і так майже неможливо проїхати ділянку Личаківська – Митна – Винниченка, доводиться довго стояти в “корках”, і якщо нехай на 10 хвилин ще й перекриють рух, то проблема розтягнеться на годину, а то й більше. А які тягучки утворяться за той час… Чому пару сотень людей молиться, а тисячу має потерпати. Чи не можуть вони так само помолитися, не створюючи проблем, адже міські шляхи – це стратегічні об’єкти для всіх жителів міста, а не лише тих, хто практикує певну побожність?” – запитує водій Віктор.
Проте чимало містян вважають, що така заборона обмежує їхні релігійні права. Вони наголошують: якщо така заборона буде видана, то має стосуватися заходів усіх конфесій, а також зініційованих громадськими організаціям, бо інакше можна говорити про утиски прав і свобод. Водночас поміркованіша частина жителів нашого міста переконана, що можна знайти мудрий компроміс між потребами вірян та учасників дорожнього руху.
“Ми живемо не в середньовічному місті і треба шукати сучасних форм віросповідання, які не створюють проблем для інших, – каже львів’янин Тарас. – Так, у нас є свобода віросповідань і зібрань, проте будь-яка свобода сягає так далеко, поки не посягає на свободу інших. Вважаю, що молитва Богові приємна та, що від щирого серця, Йому не потрібні маніфестації, передусім ті, що вводять у гріх інших. А якщо хочете провести ходу, то нехай вона буде не о шостій-сьомій вечора, коли люди повертаються з роботи і на вулицях і так колапс, а о дев’ятій-десятій вечора, або ж на території прилеглій до храму, де немає руху транспорту. Хто схоче взяти участь – візьме, незалежно від місця проведення. Я не прихильник заборон, але вважаю, що маємо поважати один-одного і не провокувати. Таку ходу можна провести і центром міста, але в неділю, коли там рух транспорту і так перекрито. Бо інакше від таких акцій більше шкоди для Церкви і віри, аніж користі. Я християнин, але не розумію потреби цих маніфестацій, це мені нагадує першотравневі демонстрації”.
Як зазначив на своїй сторінці у Facebook начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міськради Орест Файфурка, останнім часом необхідну кількість голосів набрали чотири петиції, серед яких і про заборону проведення релігійних процесій вулицями міста. “Управління “Секретаріат ради” підготує відповідні проекти ухвал, для розгляду електронних петицій депутатським корпусом Львівської міської ради. Автори петицій будуть запрошені до виступу на пленарному засіданні. В разі підтримки петицій депутатами, профільні виконавчі органи підготують дорожню карту щодо втілення ідеї в життя”, – пише він.
Отож вирішувати доведеться депутатам, та можливо й організаторам заходів варто дослухатись до побажань львів’ян і не тільки чекати толерантності, а й самим бути толерантними до потреб інших.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7947 / 4.12MB / SQL:{query_count}