Життя проти смерті

У Львові відкриють виставку ікон, написаних на ящиках з-під боєприпасів

Сьогодні, 19 червня, о 16.00 у Львівському музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (проспект Свободи, 15) відкриється виставка ікон, написаних на ящиках з-під набоїв. Організовує виставку Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова, повідомляє РІСУ.
Зі слів організаторів, ці ікони написані на дощечках від ящиків з боєприпасами, привезених із зони бойових дій на сході України, де п’ять років триває війна з Росією, яка підтримує сепаратистів.
Головною ідеєю написання ікон на цих дощечках є трансформація смерті (яку символізують ящики від зброї) в життя (традиційний символізм ікони в українській культурі). Ця перемога життя над смертю відбувається не лише на образному й символічному рівнях, але й на реальному, через ці ікони на дощечках.
“Цією виставкою хочемо передати сучасну трагедію України, яка вже триває шостий рік поспіль, – каже її ініціатор Геннадій Друзенко. – Люди не хочуть жити війною, бо це трагедія, біль, понівечені долі. Ці ікони – це подолання смерті. Ці ящики зі зброї, які по суті несуть смерть, водночас нагадують, що ми боремося за незалежність України, що українці воюють за те, щоб вижили люди, бо людина — це Боже створіння. Те, що несе смерть, перетворюючись на ікону, несе воскресіння, подолання смерті. Символ смерті перетворюється у символ життя: “Христос воскрес — воскресне Україна”.
Цей мистецький проєкт київських художників Софії Атлантової та Олександра Клименка “Купи ікону – врятуй життя” спрямований на підтримку Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, недержавного проєкту, в якому беруть участь цивільні лікарі, що надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним громадянам в зоні бойових дій на сході України.
Цю виставку вже мали змогу побачити чимало людей, адже вона вже була представлена в Європарламенті, Верховній Раді України, Литовському Сеймі, Софії Київській, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської Лаври, Литовському посольстві в Україні, а також в Антверпені, Берліні, Блумінгтоні, Бонні, Варшаві, Вашингтоні, Відні, Вінніпезі, Ганновері, Дніпрі, Едмонтоні, Лос-Анджелесі, Луцьку, Любліні, Маріуполі, Мілані, Монреалі, Мюнхен, Оттаві, Перемишлі, Покровську, Празі, Римі, Торонто, Філадельфії та багатьох інших.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.3102 / 4.08MB / SQL:{query_count}