Храм під “Кульбабою”

Демонтувавши фонтан на площі Галицькій, будівельники виявили фундамент, ймовірно, давнього костелу

Наразі всі будівельні роботи на площі Галицькій призупинили, там працюють археологи, яким потрібно кілька днів, аби підтвердити припущення, що це фундамент давнього храму. Архітектори кафедри реставрації НУ “Львівська політехніка” припускають, що будівельники наткнулися на фундамент давнього костелу Воздвиження Чесного Хреста, що був споруджений навпроти Галицької брами міста. Його побудували ще у 1530-х роках, а розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями.
Керівник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко на своїй сторінці у Facebook зазначила, що за результатами роботи археологів вирішать, як саме на оновленій площі мають зберегти фрагменти наявного фонтану.
Варто нагадати, що сучасна площа Галицька, де виявили давній фундамент, була колись частиною Галицького передмістя Львова, на південь від міських укріплень. Під час реконструкції площі у 2007-ому тут частково провели археологічні розкопки. Науковці виявили чимало цікавих та цінних знахідок, зокрема дерев’яний водогін, фрагмент брукованої дороги XVIII сторіччя, рештки дерев’яної будівлі, яка датується другою половиною XVIII – першою половиною XIX ст. тощо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0452 / 4.06MB / SQL:{query_count}