Аксіос!

Митрополит Борис Ґудзяк увійшов до складу Конгрегації для східних церков

Папа Франциск номінував нових членів Конгрегації для східних церков, серед яких архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк. Про це 6 серпня повідомив Апостольський престол.
В офіційному повідомленні мовиться: “Його Святість Франциск зарахував до числа членів Конгрегації для східних церков: преосвященних і високопреосвященніших кардиналів Гуальтьєро Бассетті, архиєпископа Перуджі та Чітта-делла-П’єве, Карлоса Осоро-Сьєрру, архиєпископа Мадрида, Андерса Арбореліуса, ОСД, єпископа Стокгольма, Луїса-Франциска Ладарію Феррера, ТІ, префекта Конгрегації віровчення; монсеньйорів Ентоні Коліна-Фішера, ОП, архиєпископа Сіднейського, Жоржа Бакуні, архиєпископа греко-мелькітського Бейрутського та Джибільського, Бориса Ґудзяка, архиєпископа Філадельфійського для українців-греко-католиків, Мішеля Аупетіта, архиєпископа Парижа та Мігеля-Анхеля Аюсо Гуйсо, президента Папської ради з питань міжрелігійного діалогу”.
Конгрегація для східних церков – це відомство Римської курії, завданням якого є сприяння зростанню, забезпечення збереження літургійної, духовної та дисциплінарної спадщини церков візантійського, сирійського, вірменського, халдейського та коптського обрядів, які перебувають у єдності з Апостольською столицею. Крім того, в окремих регіонах вона має ексклюзивну юрисдикцію, де їй підлягають вірні латинського обряду.
Конгрегація складається з кардинала-префекта, який нею управляє за допомоги секретаря, та з кардиналів, архиєпископів та єпископів, призначених Папою. Від 2007 року її очолює кардинал Леонардо Сандрі, а 2009-го секретарем призначили архиєпископа Циріла Васіля, ТІ. Членами Конгрегації східних церков є й патріархи та верховні архиєпископи східних католицьких церков, а також президент Папської ради сприяння єдності християн.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7114 / 4.08MB / SQL:{query_count}