Цілитель і мученик

Сьогодні, 9 серпня, християни східного обряду вшановують святого Пантелеймона – покровителя лікарів

Майбутній християнський цілитель народився в сім’ї відомого язичника Євсторгія, який назвав його Пантолеоном, що означало “лев у всьому”, мати ж його була християнкою, однак померла, коли той був ще хлопчиком.
Пантолеон дуже добре вчився у школі, і після її закінчення батько віддав його на навчання до знаменитого в Нікомидії лікаря Єфросинія. Він був таким успішним і популярним, що його представили імператорові Максиміліану, який залишив його як придворного лікаря.
Згодом майбутній святий познайомився з проповідником Єрмолаєм, який і відкрив для нього християнство. Хлопець дуже перейнявся цією вірою. За переданням, одного разу, повертаючись від учителя, Пантолеон побачив на дорозі мертву дитину, яку вкусила змія, що звивалася поруч. Тоді він став просити Господа про воскресіння дитини і знищення змії. Дитина ожила, а змія розпалася на шматки на очах у цілителя. Після цього він охрестився й отримав ім’я Пантелеймон, що означає “всемилостивий”. Його батько, побачивши, як син зцілив хворого від сліпоти, також вирішив прийняти хрещення.
Пантелеймон безкоштовно лікував кожного, хто до нього звертався, зцілюючи молитвами, відвідував християн, які перебували у в’язниці, лікував їхні рани. А потім на очах у імператора зцілив розслабленого. Імператор піддав цілителя тортурам, однак той залишився неушкодженим. Тоді Максиміліан наказав відтяти Пантелеймонові голову. І коли мученика обезголовили, з рани потекло молоко. А оливкове дерево, до якого він був прив’язаний, вкрилося плодами.
Віддавна до святого Пантелеймона звертаються з молитвами про зцілення недуг – душевних і тілесних, а його мощі часточками розійшлися по всьому християнському світі. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7576 / 4.07MB / SQL:{query_count}