Львів єднається в молитві до Богородиці

Цієї неділі, 6 жовтня, львів’ян і гостей міста запрошують долучитися до традиційної загальноміської Вервиці

Жовтень у традиції Католицької церкви є особливим місяцем: впродовж нього віряни звертаються зі своїми проханнями до Богородиці, зокрема через молитву Вервиці! На цьому молінні наголошував святий Папа Іван Павло ІІ, навіть додав п’ять світлих таїнств до молитви Вервиці. Тож нині очільники Церкви з огляду на численні об’явлення Богородиці, в яких Вона ознаменувала вервицю як могутню зброю проти диявола і великий захист, закликають присвятити цій молитві жовтень.
Вервиця стала дуже популярною в західному католицькому світі, однак це традиційна практика християн східного обряду, де віддавна практикували Ісусову молитву і Богородичне правило. Тож природно, що й у Львові вже стало доброю традицією щороку проводити загальноміську Вервицю. Про це розповів сайту «Духовна велич Львова» капелан Львівської міськради отець Павло Дроздяк.
«Молитва на вервиці є особливою, бо ми взиваємо про поміч до Пресвятої Богородиці. І тут не важлива вервиця як річ, а молитва на ній до нашої Заступниці. Пресвята Богородиця – це двері Милосердя, у які ввійшов Господь у цей світ. Вона є нашою небесною Матір’ю. Завдяки Її материнському заступництву можемо випросити в Бога благодаті... Ми звертаємось до Неї не лише тоді, коли нам болить, але й коли нам радісно. Бо ми часто сприймаємо молитву виключно як волання про свої потреби. Але в ній є важливий елемент подяки. Така спільна молитва на вервиці є доброю можливістю подякувати Богові за все і особливо за заступництво Богородиці. Молитва на вервиці виховала велике покоління блаженних новомучеників нашої Церкви. Молитва на вервиці до Богородиці була вчителькою життя для вірних у підпіллі, ця молитва була своєрідним маркером, який давав відчуття присутності живої Церкви», – зазначив священник.
У цьогорічній молитовній ході, яка розпочнеться 6 жовтня о 15.00,  дякуватимуть за вихід Української греко-католицької церкви з підпілля та розважатимуть над постаттю блаженної Йосафати Гордашевської – співзасновниці і першої сестри Згромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії. Блаженна народилася у Львові, тут зародилося її покликання. Ставши першою сестрою і співзасновницею нового чернечого згромадження, вона засвідчила своїм життя, що таке справжня любов до Бога і до ближнього. Особливу довіру блаженна мала до Богородиці, навчала своїх співсестер кожну справу починати, звернувшись із молитвою про заступництво до Неї.
Цього року Церква відзначає 150 літ від дня народження Йосафати Гордашевської та 100-літні роковини переходу її до вічності. Отець Павло переконаний, що для львів’ян гідно і достойно «пройти цей шлях із львів’янкою, яка в сонмі блаженних заступається за наше місто».
Маршрут загальноміської Вервиці: вул. Винниченка, 22 (від храму Архистратига Михаїла) – вул. Підвальна – вул. Руська – пл. Ринок – пл. Катедральна – вул. П. Беринди – просп. Свободи (проти руху) – вул. Академіка В. Гнатюка – вул. Листопадового Чину – пл. Святого Юра, 5 (собор Святого Юра).
«Щодо цих гострих дискусій про перекриття руху хочу наголосити, що саме Львівська архиєпархія УГКЦ проводить свої масові заходи лише двічі на рік – загальноміську Хресну дорогу і Вервицю. Ці заходи не відбуваються серед робочого тижня, а в неділю, щоб не створювати незручностей. Вервиця має значно коротший маршрут, аніж Хресна дорога: розпочинається в храмі Архистратига Михаїла, опісля через площу Ринок, біля пам’ятника Тарасові Шевченку прямуємо на Святоюрську гору. Щонайшвидше проходимо відрізок вул. Підвальна, щоб не затримувати руху. Ми нікого не звинувачуємо, що хтось не поділяє нашої думки. Це право свобідного волевиявлення нашої релігійної приналежності! Плануємо з містом наш захід заздалегідь, про що містянам відомо. Чому важливо долучатися? Це має бути потреба кожної людини. Ти нікого не зможеш змусити полюбити Бога. Є просто потреба бути разом у спільноті, спільно молитися і дякувати. І це насправді окрилює. Люди прагнуть разом звершити хоч короткий, але шлях, подібно як це було під час Революції Гідності. Молитва – це наша спільна справа. Запрошуємо всіх долучитися до спільної молитви, пройти цей шлях разом, дякуючи Господові за всі прекрасні дари у житті, за перемоги та невдачі і нашій небесній Матері за заступництво і опіку!» – закликав капелан міськради.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0976 / 4.11MB / SQL:{query_count}