Зброя із США

Техаська компанія ще з минулого року продає Україні гранатомети PSRL, повідомляє Голос Америки

фото: ukrainian.voanews.com
Оборонний бюджет США на 2018 рік, що нагадаємо, передбачає виділення 350 млн доларів на безпекову допомогу Україні і можливість надання нам летальної оборонної зброї, вже ухвалений обома палатами американського парламенту й очікував підпису глави Білого дому Дональда Трампа.
“Проект закону санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Так, до документа включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил нашої держави. Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією, військово-морські протимінні засоби, кораблі прибережної дії та берегової охорони”, – нагадували в українському посольстві у США.
У законопроекті прописуються й умови американської допомоги: введення цивільного контролю за військовими, співпрацю та координацію з парламентським наглядом за військовими, покращення системи забезпечення та управління запасами та безпеки чутливих іноземних технологій.
Останнім часом з-за океану надходило все більше сигналів про те, що нинішня адміністрація Трампа от-от і нарешті зважиться на постачання Україні летального озброєння. Нещодавно американський телеканал ABC News повідомив, що Рада нацбезпеки США вирішила рекомендувати президентові Дональду Трампу виділити грант на 47 млн доларів для купівлі Україною високотехнічної оборонної зброї, зокрема йшлося про протитанкові ракети Javelin.
Та, виявляється, що окрім власне питання можливості безпекової допомоги Україні, яке вирішує американська влада, вже зараз здійснюються комерційні поставки летальної оборонної зброї. Про це повідомляє Голос Америки і йдеться про бізнес-поставки в Україну американських гранотометів PSRL (створена у США удосконалена версія радянського РПГ-7).
Ліцензію на продажі Україні цих гранатометів отримала компанія з Техасу AirTronic USA. Деталі контракту, звичайно ж, не розголошуються, але директор AirTronic USA Ричард Вендівер розповів, що співпраця його компанії з Україною насправді почалася ще два роки тому, а перші поставки гранатометів пішли минулого року. Угода поновлюється щороку, не обмежена часом і залежить від потреб України. Посольство США в Києві координує дії з українським Міноборони, щоб контролювати, як використовується в нас американська зброя. Бізнес-контракт також забороняє українським споживачам перепродувати або експортувати продукцію кампанії AirTronic USA.
“Ми почали постачати наш товар в Україну торік, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Про деталі, як і що ми робимо, я не можу говорити. Але можу сказати, що ми – у дуже близькій координації з американським посольством, з Держдепом, Пентагоном та з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Держдепу США. Щоб отримати дозвіл, який нам був потрібен, пішло трохи часу через делікатність теми в час переговорів Мінськ-2. Але ці системи не супере­чать угодам Мінськ-2. Тим не менше, ми все одно повинні були пройти низку бюрократичних та політичних перепон, щоб отримати нашу експортну ліцензію. І ми пройшли процес заповнення документів. PSRL – це система летальної зброї. Але це оборонна летальна зброя. Це не є якісь серйозні ракетні установки, вони мають дальність попадання лише 1000 метрів. Тож допоки ці системи озброєнь лишатимуться на українській частині від кордону, це не є наступальна зброя. Але якщо наступальні війська почнуть перетинати кордон, тоді, я думаю, українські збройні сили могли б використати наші системи, щоб зупинити наступ”, – так Голос Америки передає слова Ричарда Вендівера.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8489 / 4.38MB / SQL:{query_count}