Дійшли до бюлетеня

31 березня кожен, хто прийде голосувати на виборчу дільницю, отримає бюлетень, в якому буде 39 прізвищ кандидатів у президенти

Минулого тижня уже сплив термін, до якого кандидати в президенти мали можливість відмовитися від балотування. П’ятеро таки знялися з виборів, тож, зрештою, залишилося 39 претендентів на найвищий державний пост. Після цього Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування в день виборів 31 березня та форму виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня.

Бюлетень 20 на 80 см

Сумнівів у тому, що другий тур знадобиться, зараз практично немає. Та поки ще не відомі два прізвища кандидатів, які туди потраплять, можна говорити лише про текст виборчого бюлетеня для першого туру.
“Встановлено, що текст виборчого бюлетеня для голосування в день виборів друкується лише з одного боку державною мовою на одному аркуші розміром 200 на 800 мм пісочного кольору з двотоновим водяним знаком та захисними волокнами з використанням захисних графічних антисканерних елементів, виконаних із застосуванням захисних фарб, що мають флуоресценцію під дією ультрафіолетового опромінювання, та елемента, який втрачає забарвлення внаслідок термовпливу, а також із виконанням номера виборчої дільниці високим друком із застосуванням захисної фарби, що проявляється на звороті виборчого бюлетеня”, – зазначено в постанові ЦВК.
Відомості про кандидатів у бюлетені розміщуватимуться в алфавітному порядку за прізвищем. Будуть вказані рік народження кандидата, місце проживання, місце роботи (занять), посада, партійність і суб’єкт висунення.  Також зазначимо, що ЦВК утворила комісію, яка контролюватиме виготовлення виборчих бюлетенів на Державному підприємстві “Поліграфічний комбінат “Україна”. До складу цієї контрольної комісії ввійшли 14 представників кандидатів у президенти. Виборчі бюлетені для кожної звичайної та закордонної виборчої дільниці надрукують у кількості, що на 0,5% перевищує кількість виборців за даними Державного реєстру виборців станом на 7 березня та з урахуванням кратності розміщення бюлетенів у межах поліграфічного листа під час їхнього виготовлення.

Кандидатські ігри

Повертаючись до теми зняття деяких кандидатів із виборів, нагадаємо, що міський голова Львова Андрій Садовий та журналіст Дмитро Гнап відмовилися від балотування і заявили про підтримку Анатолія Гриценка. Так само зробив і нардеп Дмитро Добродомов. Окрім того, перший заступник командувача сил спеціальних операцій ЗСУ зняв свою кандидатуру на користь чинного глави держави Петра Порошенка. До речі, Порошенко вже призначив Кривоноса заступником секретаря РНБО на місце звільненого Олега Гладковського, чий син “засвітився” у скандалі щодо ймовірного розкрадання в “Укроборонпромі”. Ще один кандидат, який відмовився від подальшої боротьби за президентське крісло, – нардеп Євгеній Мураєв. Він заявив про підтримку Олександра Вілкула.
“Звичайно, рейтинги Дмитра Гнапа і Дмитра Добродомова були мізерні, а у Андрія Садового – на рівні 2-3%. Але важливий сам факт, що відразу три кандидати знялися з виборів і виступили на підтримку Анатолія Гриценка. Таким чином Анатолій Гриценко став “центром тяжіння” для того політичного табору, який називають демократичною проєвропейською опозицією. На фініші кампанії він може стати прийнятною кандидатурою для виборців, які не визначилися, а також для тих, що відмовляться від підтримки одного з фаворитів. 
Якщо скандал із “Укроборонпромом” вдарить по рейтингу Петра Порошенка, то на бік Анатолія Гриценка можуть перейти й деякі ідейні патріоти, які в січні – лютому вирішили підтримати чинного Президента. Для них він може стати таким собі “чесним Порошенком”. Але шанси на вихід у другий тур у Гриценка можуть з’явитися тільки в тому випадку, якщо його кампанія стане більш ефективною, президентський рейтинг виросте як мінімум на 5%, при цьому істотно знизяться (не менш ніж на 3%) рейтинги Порошенка і Тимошенко”, – зазначає у блозі на Українській правді політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.
Те, що Сегій Кривонос підтримав Петра Порошенка, насправді не дивує. “Із самого початку (з моменту висунення та реєстрації) було зрозуміло, що Кривонос є одним із технічних кандидатів Порошенка. Рейтинги Кривоноса були нульові, тому його зняття з виборів нічого не додасть чинному Президентові. Найімовірніше, мовиться про піар. Треба було показати, що знімаються не тільки на користь Гриценка, але й на користь Порошенка. З другого боку, це була демонстрація підтримки кандидатури Петра Порошенка з боку бойового офіцера”, – веде далі Володимир Фесенко.
Експерт звертає увагу й на дивну ситуацію із Мураєвим та Вілкулом: “Сенсацією стало зняття з виборів Євгенія Мураєва та ще й на користь Олександра Вілкула. Чутки про те, що Мураєв може знятися з виборів, ходили з кінця лютого. Була інформація, що з ним вели перемовини представники Юрія Бойка, але в підсумку перемогли “гінці” від Ріната Ахметова і “Опоблоку”. З яких причин знявся Мураєв? За останні чотири місяці його президентський рейтинг просів приблизно вдвічі. Можливо, йому не вистачало ресурсів на повноцінну агітаційну кампанію. Чому він зробив вибір на користь Вілкула? Адже це унікальний випадок, коли більш рейтинговий кандидат знімається на користь менш рейтингового. Напевно, йому запропонували стати першим номером у парламентському списку “Опоблоку”, якщо, звичайно, особисті рейтинги Мураєва будуть прийнятними, що дозволить “Опоблоку” подолати 5-відсотковий бар’єр. Також Мураєву могли запропонувати додаткові фінансові та медійні ресурси для персональної розкрутки, але як одного з лідерів “Опоблоку”. Тому Олександрові Вілкулу рано радіти. У нього з’явився серйозний конкурент у боротьбі за лідерство в “Опоблоці” або в новому політичному проекті, який створюватимуть на його основі”.
Насправді за перегрупуваннями в лавах колишньої біло-голубої команди потрібно уважно стежити, адже експерти вже не раз попереджали, що відверто проросійський кандидат має мало шансів на перемогу на президентських виборах, але реваншистські сили всередині нашої країни та Кремль зроблять ставку на парламентські вибори.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.4672 / 4.13MB / SQL:{query_count}