Щоб не втратити виборчий голос

Близько 65 тисяч українців уже змінили місце голосування. Це ще можна зробити до 25 березня включно

фото: oporaua.org
Станом на 11 березня 64 тисячі 967 виборців уже скористалися можливістю змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. “Львівська Пошта” в попередніх номерах уже писала про важливість цього питання, адже внаслідок російської агресії та окупації частини української території близько півтора мільйона наших співгромадян стали вимушеними переселенцями. Окрім них, голосування не за місцем реєстрації (так званої “прописки”) може знадобитися студентам. І не забуваймо про трудову міграцію всередині країни.
“Найбільше виборців змінили місце голосування в межах Донецької області (з одного населеного пункту на інший в регіоні) – 6 тисяч 841. Також до топ-10 за кількістю змін належать показники зміни місця голосування з Донецької області на місто Київ – 4 тисячі 511 виборців; у межах Луганської області (з одного населеного пункту на інший в регіоні) – 2 тисячі 228 виборців; з Луганської області на місто Київ – 2 тисячі 142 виборці; з Донецької області на Київщину – 2 тисячі 49 виборців; з Донецької області на Дніпропетровщину – 1 тисяча 769 виборців; з Донецької та Луганської областей на Харківщину – 1 тисяча 521 та 1 тисяча 325 виборців відповідно; між населеними пунктами Київської області – 1 тисяча 318 виборців та з Донецької області на Запорізьку – 1 тисяча 107 виборців. Найбільше охочих змінити місце голосування мають виборчу адресу в Донецькій області – 22 тисячі 587 виборців; у Луганській області – 10 тисяч 503 виборці; у Києві та в Київській області – 3 тисячі 314 та 2 тисячі 441 виборців відповідно; в Дніпропетровській області – 2 тисячі 278 виборців.
Найбільше людей визначило своїм місцем голосування місто Київ – 12 тисяч 422 виборці. Також багато виборців завітають на нові виборчі дільниці в Донецькій області – 7 тисяч 405 виборців; у Київській області – 7 тисяч 5 виборців, у Харківській області – 5 тисяч 250 виборців та в Дніпропетровській області – 3 тисячі 672”, – повідомляють у Громадянській мережі ОПОРА, посилаючись на дані Державного реєстру виборців. Наголосимо: це дані станом на 11 березня! 
Нагадаємо, що процедура зміни голосування без зміни виборчої адреси проста: із відповідною заявою потрібно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців там, де ви зараз перебуваєте, або там, де перебуватимете у день голосування. Щоб написати заяву, зі собою потрібно мати паспорт і документи, що підтверджують необхідність зміни місця голосування (це може бути довідка з місця роботи чи навчання, договір найму житла тощо). І в самій заяві пояснити таку необхідність. Зазначимо, що внутрішньо переміщеним особам до заяви про зміну місця голосування можна не додавати документи, що підтверджують таку необхідність – лише пред’явити паспорт, в якому зазначена “прописка” на тимчасово непідконтрольній українській владі території (відповідне пояснення потрібно вказати у заяві про зміну місця голосування).
Далі виборець отримає посвідчення про зміну місця голосування, яке потрібно буде взяти разом із паспортом, щоби проголосувати на новій виборчій дільниці. 
Важливо також пам’ятати, що заяву про зміну місця голосування потрібно подати до 25 березня включно.Якщо оголосять другий тур президентських виборів, цю процедуру потрібно буде повторити і встигнути подати заяву не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування в другому турі. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7856 / 4.36MB / SQL:{query_count}