Електронна медична картка: що варто знати

Із 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медкартка в електронній системі охорони здоров’я

Працювати з електронною медичною карткою починають сімейні лікарі, терапевти та педіатри тих медзакладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Наразі таких закладів первинної медичної допомоги – 1 тисяча 216.
Електронна медкартка буде автоматично доступна в системі лікарю “первинки” для кожного пацієнта, з яким підписана декларація. На першому етапі вносити інформацію про візити пацієнтів до електронної медичної картки лікарі будуть у тестовому режимі.
Пацієнту не потрібно додатково реєструватися для того, щоб інформація про візити до його сімейного лікаря, терапевта або педіатра, починаючи з березня, фіксувалася в електронній системі охорони здоров’я. Якщо ви ще не обрали свого лікаря, саме час це зробити! Адже трансформація системи охорони здоров’я триває, і щораз більше інструментів переходять у електронний формат. Наприклад, у квітні медпрепарати за програмою “Доступні ліки” можна буде отримати тільки за електронним рецептом, інформує сайт Міністерства охорони здоров’я.
“Ми не раз говорили про те, що кожна зміна в медичній системі буде супроводжуватися відповідними електронними інструментами. Торік запустили підписання декларацій із лікарем лише в електронній системі охорони здоров’я. Так само у системі НСЗУ укладає договори та на основі електронних даних оплачує послуги закладам “первинки”. Нині у 92% таких закладів обладнали комп’ютерами всі робочі місця сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. До кінця квітня ще в 5% закладів зроблять це. Отже, ми готові до наступного етапу змін – впровадження електронної медичної картки та електронного рецепта на “Доступні ліки”, – каже заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
У березні лікарі “первинки” почнуть працювати тільки з базовим функціоналом електронної медичної картки. На першому етапі до системи вноситимуть лише дані про звернення пацієнтів з використанням сучасної міжнародної класифікації кодування ICPC-2.
Зараз пацієнти не зможуть особисто зайти в свою електронну медичну картку, але в планах запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідності лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, у якому міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або скерування на додаткове обстеження.
Як розвиватиметься електронна медична картка? Поступово буде реалізований функціонал, який дозволить вносити до системи всі необхідні дані про пацієнта та формувати повноцінну електронну медичну картку. Паралельно з цим електронні записи почнуть заміняти паперові форми.
З квітня 2019 року в електронній системі охорони здоров’я з’явиться можливість виписувати електронні рецепти через електронну систему охорони здоров’я.
З другої половини 2019 року записи в електронній медкартці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які почнуть працювати з Національною службою здоров’я за програмою “Безкоштовна діагностика”.
З 2020 року в електронну медкартку зможуть вносити інформацію лікарні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9682 / 4.09MB / SQL:{query_count}