НАТО поставило рекорд у Чорному морі

Станом на 1 квітня в Чорному морі перебувало водночас шість фрегатів 2-ої Середземноморської групи НАТО (SNMG2). Експерти вважають таку численну присутність безпрецедентним фактом

фото: mil.gov.ua
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook головний редактор інформагентства Black Sea News Андрій Клименко.
“Моніторингова група “Майдану закордонних справ”, “Інституту Чорноморських стратегічних досліджень” та редакції BlackSeaNews.net повідомляє про безпрецедентний факт: на 1 квітня 2019 року в Чорному морі перебувало водночас шість фрегатів 2-ої Середземноморської групи НАТО (SNMG2)”, – мовиться в повідомленні.
Як уточнив Андрій Клименко, напередодні до Одеси зайшли фрегат Королівських ВМС Канади HMCS Toronto (FFH 333) і фрегат ВМС Іспанії ESPS Santa Maria (F-81). Трохи пізніше, 1 квітня, до грузинського порту Поті зайшли фрегат HNLMS Evertsen (Нідерланди), фрегат TCG Yildirim (Туреччина), фрегат BGS DRAZKI (Болгарія) і фрегат ROS Regele Ferdinand (Румунія). Він також зауважив, що звичний склад з’єднання НАТО SNMG2 за роки свого існування становив 4 – 8 фрегатів та один корабель постачання. “На сьогодні вперше маємо 12 (!) вимпелів (сім фрегатів, чотири корвети плюс плавбаза)”, – додав Андрій Клименко.
За повідомленнями грузинських ЗМІ, командувач з’єднання контр-адмірал Будевейн Бутс заявив журналістам: “Те, що Росія, використовуючи силу, змінила кордони, для нас неприйнятно. І саме з урахуванням активної агресивності, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета – зміцнити відносини з Грузією. Ми і раніше проводили навчання разом із морськими силами Грузії, плануємо це і в майбутньому”. Зі слів контр-адмірала, кораблі НАТО залишаться в порту Поті до 4 квітня та разом із департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь в морських навчаннях.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7336 / 4.07MB / SQL:{query_count}