Укрзалізниця на межі катастрофи

Акціонерне товариство “Українська залізниця” (УЗ) – державний транспортний монополіст. Здійснює 82% вантажних і майже 50% пасажирських перевезень. За обсягами вантажних перевезень – на четвертому місці в Євразії, після залізниць Китаю, Росії та Індії; штат – майже 270 тис. співробітників. Та потужне підприємство зараз у кризі, мовиться в сюжеті “5 каналу”.
А все через зношену інфраструктуру та рухомий склад. На сьогодні амортизація локомотивного парку та вантажних вагонів Укрзалізниці на рівні 95%, середній вік вагонів – 30 років. “За останні чотири роки значно зріс дефіцит вагонів, за останні три роки зростає дефіцит тяги. Ми порахували, якщо інвестиції в УЗ збережуться на поточному рівні, то дефіцит тяги становитиме в 2023 році майже 2 тисячі локомотивів”, – каже директор програми “Інфраструктура” Українського інституту майбутнього Володимир Шульмейстер.
Критична ситуація і з залізничною інфраструктурою. “В УЗ 50% колій електрифіковані, тобто над коліями є контактний дріт, який стоїть на залізобетонних опорах. А от яка ситуація із залізобетонними опорами – про це ніде не говориться, 86% залізобетонних опор треба замінювати. Понад те, 4 тисячі залізобетонних опор в гостродефектному стані, тобто фактично в аварійному. 30 тисяч опор мереж постійного струму потребують негайної заміни, тому що свій термін уже відпрацювали, 50 тисяч опор мережі змінного струму теж потрібно замінювати”, – перелічує правозахисник, координатор проекту “Поїздка” Олександр Бондаренко.
Ще одна проблема – занедбана колія. Протяжність залізничних шляхів в Україні – майже  20 тис. км. На 8 тис. прострочені ремонти. Уже сьогодні діє обмеження щодо швидкості потягів на шляхах загальною протяжністю понад 1 тис. км. На ще майже 2 тис. км рух узагалі заборонили. “Якщо тими ж темпами руйнуватиметься залізнична інфраструктура, як це є зараз, то протягом 10-12 років із 20 тисяч кілометрів колій у нас залишаться лише 5 тисяч кілометрів, а кількість локомотивів скоротиться у 10 разів!” – наголошує Олександр Бондаренко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8937 / 4.08MB / SQL:{query_count}