Наш шлях до НАТО

Україна має реальні шанси вступити до НАТО, якщо й далі активно просуватиметься шляхом реформ – віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе

Україна має реальні шанси на вступ до НАТО, якщо продовжить у наступні роки активно просуватися шляхом реформ. Про це під час зустрічі з бійцями 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
“Маємо всі можливості досягти взаємосумісності у багатьох сферах з країнами-членами Північноатлантичного альянсу. Ще кілька років руху в тому ж напрямі – і ми остаточно “переріжемо пуповину”, якою нас обвивала, душачи, Російська Федерація”, – заявила вона.
Зі слів урядовця, впродовж останніх п’яти років Північноатлантичний альянс надав Україні комплексний пакет допомоги, який охоплює 13 секторів і 40 напрямків співпраці. Загалом через 10 трастових фондів країни-члени НАТО виділили на підтримку України 40 мільйонів євро, які спрямовують на розмінування територій, навчання та реабілітацію військовослужбовців, інформує Урядовий портал. Крім того, країни-члени НАТО передають Україні безпілотні літальні апарати, автомобілі підвищеної прохідності, шпиталі та хірургічне обладнання, зразки сучасної летальної зброї, з-поміж яких протитанкові ракетні комплекти.
“Передача Україні “Джа­велінів” Сполученими Штатами Америки – це не просто символічний крок, він свідчить про високий рівень довіри до України. Ми виходимо на інший рівень співпраці і нині ведемо розмову з США стосовно закупівлі нової зброї, а це означає, що вона буде розміщена не тільки на заході України, як та, що була передана раніше, а може бути використана там, де ми будемо вважати за необхідне для захисту держави”, – зауважила віце-прем’єр-міністр.
Крім того, члени Альянсу допомагають тренувати українських військовослужбовців і підвищувати рівень їхньої підготовки відповідно до стандартів НАТО. “Ця взаємодія з військовими країн Альянсу дає додаткові аргументи: керівництво НАТО чує від своїх військових, що Україна потрібна у складі Альянсу”, – каже урядовець. 
Своєю чергою Україна ділиться з країнами НАТО унікальним досвідом боротьби у гібридний війні, водночас ми маємо один з найвищих рівнів взаємодії з Альянсом з-поміж країн-партнерів, що не входять до його складу. “Ми не йдемо до НАТО прохачами, нам теж є що запропонувати партнерам. Ми вже сьогодні є надавачами безпеки у регіоні”, – резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0709 / 4.08MB / SQL:{query_count}