КВZe

“Жарти” нового президента і його команди заходять занадто далеко

“Клуб веселого Зеленського” – якось так можна охарактеризувати команду, яка зібралася біля нового президента України. Жарти – це їхнє все. Беруть приклад із самого президента. От тільки держава – це не КВН і не “Ліга сміху”.
Усі пам’ятаємо, як команда Зеленського і сам Зеленський під час президентської виборчої кампанії заявляли про “кінець епохи бідності”, про несправедливі тарифи на “комуналку”. Чи хтось не розумів, що глава держави одним помахом руки не зможе знизити тарифи? Чи хтось не розумів, які питання є в компетенції президента, уряду, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)? Крім того, команда ще кандидата Зеленського, як і решта політиків-популістів, паразитувала на болючих для наших громадян питаннях. Але одразу після другого туру президентських виборів керівник виборчого штабу Зеленського Дмитро Разумков (нині перший номер партійного списку “Слуги народу” на позачергових виборах, які ще можуть і не відбутися) таки пояснив фан-клубу Зеленського, що зниження комунальних тарифів – “це не зовсім прерогатива президента”.
І от цього тижня представник президента в уряді Андрій Герус (17-й номер у партійному списку “Слуги народу”) заявив, що Зеленський взагалі-то не обіцяв зниження тарифів, а просто жартував. “Зеленський безпосередньо ніде не обіцяв зниження тарифів, хоча ми всі розуміємо, і він розуміє, що це є проблемою. Якщо подивитися, що саме говорив Зеленський у ролику про тарифи, то там він заявляв про необхідність збільшення видобутку газу, інвестування та розвиток експорту. Тоді ціна на газ у нашій країні впаде на 20-30%, може, й більше. Зеленський жартував про тарифи, що вони високі. Зеленський жартував про Роттердам+, що це не справедливо, що це корупційна формула. Але прямих обіцянок він не давав. Звичайно, люди десь у напівнатяках хочуть бачити те, що вони хочуть бачити”, – сказав Герус у інтерв’ю BIHUS.info.
Щоправда, пізніше вирішив вибачитися за слова про жарти Зеленського. “Хочу вибачитися за невдалу свою фразу про те, що “Зеленський жартував про зниження тарифів”. Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема у спілкуванні із журналістами. Звичайно, тарифи – це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів. Насправді президент Зеленський вже двічі скликав нараду щодо можливості зниження тарифів для населення. Але це має відбуватися, не спричинивши девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи. Робота над цим триває. Для деяких змін потрібен працездатний парламент та нові закони”, – написав Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook.
Це лише один із багатьох випадків, що демонструє, чому “у Зеленського” так поспішають із парламентськими виборами. Щоб не втратити підтримку електорату після президентських виборів для цієї команди, дуже вигідні якнайшвидші вибори до Верховної Ради. За додаткові три місця можуть ще неодноразово невдало пожартувати.

“Російський слід” в СБУ…

А про те, що не буде призначень друзів на керівні посади Зеленський також жартував? Бо виходить, що жартував. Ми вже побачили масовий “переїзд” представників “Студії Квартал-95” у Адміністрацію Президента (АП) і призначення першим заступником голови Служби безпеки України (СБУ) друга дитинства Зеленського Івана Баканова, керівника “Студії Квартал-95”, який не служив у війську і за фахом ревізор. Баканов зараз тимчасово виконує обов’язки голови СБУ, адже ще формально голова СБУ Василь Грицак у тривалій відпустці (парламент вже раз провалив голосування за відставку Грицака). У терміновому порядку Баканов отримав звання лейтенанта, щоб мати доступ до секретної інформації. У цій історії із отриманням Бакановим звання лейтенанта багато темних плям, а в СБУ пояснювали: “Військове звання лейтенант присвоєно наказом голови Служби безпеки України водночас із прийняттям Баканова І.Г. на військову службу у Службу безпеки України за контрактом осіб офіцерського складу. Відповідно до наданого військового квитка Баканов І.Г перебував на обліку в Дзержинському районному військовому комісаріаті Дніпропетровської області, мав військове звання рядовий запасу”.
Питання не зникли, але от з’явилися і нові – через російське громадянство дружини Баканова. “Коли ми з командою ухвалювали рішення йти в політику, кожен з нас усвідомлював, що його родина, друзі, сусіди і навіть домашні тварини опиняться під суспільним мікроскопом. Був готовий до цього і я. Тому всім, хто збирається мене шантажувати близькими, відповім чітко: так не буде. Ніколи нічого не приховував і не збираюсь це робити. Моя спецперевірка в СБУ не виявила жодних обмежень щодо призначення на посаду заступника голови СБУ та не виявила перешкод наданню мені допуску до державної таємниці… Моя дружина – українка, жила і навчалася у школі Кривого Рогу. Вступила у вищий навчальний заклад на території Росії, під час розпаду СРСР отримала паспорт громадянки РФ. Зауважу, тоді були часи кардинально інших відносин між Україною та Росією. Натомість з 1998 року вона живе і працює в Україні із посвідкою на постійне проживання в нашій державі, перебуває в процесі оформлення українського громадянства. Оксана не відвідувала територію Російської Федерації з 2013 року.  Отримання громадянства багато років було корумпованою годівницею для деяких чиновників. Ми ніколи не підключали до процесу “фірми”, посередників і не будемо звертатися з таким проханням до президента. Ми робимо це так, як і тисячі простих людей, в чиєму телефоні немає номера президента. Оксана має стійку проукраїнську позицію”, – така заява Івана Баканова була оприлюднена на Facebook-сторінці СБУ.
Хіба не можна було із 1998-го отримати громадянство уродженці України? Хіба не потрібно було про це думати з початку російської агресії проти України? Чи достатньо зараз зробити таку політичну заяву про те, що всі “білі і пухнасті”. Нагадаємо, що ми вже повідомляли про те, що Іван Баканов із 25 січня 2013-го був керівником ТОВ “Квартал 95”, а з 27 грудня 2013-го – керівником ТОВ “Студія Квартал-95”. Засновник та кінцевий бенефіціар обох – компанія Green Family Ltd зареєстрована на Кіпрі. Згідно із реєстра ційними документами, в цієї компанії два керівники – Оксана Лазаренко (дружина Івана Баканова) і Марина Разумова-Георгіу. Як з’ясували перед виборами журналісти програми “Схеми”, через Green Family партнерам Зеленського належить ще одна фірма – “Грін Філмс”, яка працює в РФ (і навіть має підтримку Мінкульту РФ). Із 2014 року її обороти становили близько 350 млн грн. Станом на 22 травня, коли президент Зеленський призначив Баканова першим заступником голови СБУ (тоді Баканов ще був керівником партії “Слуга народу”, тут також виникали питання щодо призначення), декларація Баканова про доходи та витрати на сайті Національного агентства із запобігання корупції  не була опублікована. 4 червня “Схеми” повідомили, що СБУ офіційно відмовила журналістам в ознайомленні з декларацією Баканова, посилаючись на ст.52 Закону України “Про запобігання корупції”, яка передбачає “окремий порядок контролю осіб, які займають посади у органах, що здійснюють оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність”.

… і в Службі зовнішньої розвідки

І ще один страшний жарт від президента Зеленського – призначення головою Служби зовнішньої розвідки (СЗР) нардепа від “Батьківщини” Владислава Бухарєва, давнього друга “Студії Квартал-95”. Бухарєв неодноразово як кандидат у нардепи і вже як нардеп організовував у своєму окрузі на Сумщині безкоштовні концерти “кварталівців”.
ЗМІ повідомляють, що Бухарєв має спеціальне звання – генерал-лейтенант податкової міліції та військове звання – генерал-лейтенант. Із 1992-го до грудня 2007-го працював на оперативних та керівних посадах в СБУ. Із грудня 2007-го по березень 2010 року був начальником Податкової міліції. Після цього він вийшов на пенсію. У 2014 році працював у Службі безпеки України на посаді першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Також був офіцером з особливих доручень глави СБУ.
Зауважимо, що у Бухарєва є медаль від російської ФСБ “За боевое содружество”. Він пояснює, що отримав цю медаль ще у 2004-ому за участь у проведенні міжнародної операції по запобіганню перекидання великої партії наркотиків з країн Латинської Америки до Європи. Цікаве пояснення. І дивує той факт, що Бухарєв сам хизувався цією медаллю від ФСБ на своїх агітаційних листівках на позачергових парламентських виборах у 2014-ому. Нехай медаль і від 2004-го, але у 2014 році російські війська вже вторглися в Україну. Бухарєву це не заважало хизуватися нагородою ФСБ, а виборцям округу №162 на Сумщині обрати його до українського парламенту.
“Декларація теж прекрасна. Будинок на 700 квадратів, квартири, купа землі, 400 тисяч доларів в латвійському банку та 4 швейцарські годинники. А ще Бухарєв при річному доході в 800 тисяч гривень зумів подарувати доньці 15,5 мільйона гривень. Учіться!” – повідомляють у Центрі протидії корупції.
“У 2018 році Бухарєв зробив дочці-студентці подарунок вартістю 15,5 мільйона гривень. Ймовірно, йдеться про квартиру в Києві на 219 квадратних метрів, власницею якої того ж року стала Юлія Бухарєва. Тоді ж у її власності з’явилися квартира і паркувальне місце в області вартістю 1,4 мільйона гривень. Цю нерухомість дочці депутата подарував громадянин України Коротєєв Олександр Петрович. Журналісти Telegram-каналу The Newsroom звернули увагу на нерухомість Олени Бухарєвої – дружини новопризначеного голови СЗР – в окупованому Криму. За даними видання, їй належить квартира у елітному будинку в Лівадії. Апартаменти в цьому ж будинку у 2013 році придбала дружина Володимира Зеленського у ексдепутата і власника “Брокбізнесбанку” Олександра Буряка. Журналісти також нагадали, що в роки служби Бухарєва у Податковій міліції Державну податкову інспекцію очолював Сергій Буряк – брат Олександра”, – пише “Дзеркало тижня”.
Ось такі кадри, ось такі жарти, от тільки у нинішній ситуації українцям не до сміху.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9391 / 4.18MB / SQL:{query_count}