“Безвіз” – це гігантський стрибок від “совка” до європейського майбутнього, – Петро Порошенко

"Європейська Солідарність" має чіткий план щодо подальших дій, зокрема як досягти критеріїв членства в ЄС і НАТО у перспективі 7–10 найближчих років

Безвізовий режим з країнами Євросоюзу для українців запрацював два роки тому. До гарного швидко звикаєш, і сьогодні є відчуття, нібито він був завжди. Але для того, щоб добитися “безвізу”, команда Петра Порошенка зробила величезний обсяг роботи. Окрім українського законодавства – адже знадобилося ухвалити або змінити 144 законодавчих акта – треба було проводити складні міжнародні переговори, долати опір скептиків, щоб суспільство повірило: неможливе можливо.
11 червня з нагоди другої річниці запровадження безвізового режиму з країнами ЄС у Києві відбулася акція “День Народження Безвізу”.
Виступаючи на ній, Петро Порошенко наголосив, що 2 роки тому українці не просто отримали можливість вільно перетинати кордони країн Європи з біометричними паспортами.  “У цей день ми остаточно розпрощалися з політикою багатовекторності, шкідливою для розвитку нашої держави”, – підкреслив він.
“Незважаючи на політичний популізм та “залякування”, цифри говорять самі за себе: з моменту “безвізу” все більше українців їздять за кордон. Цьому сприяють і більша обізнаність щодо умов перетину кордону, й лібералізація цього перетину, а також розвиток пасажирської авіації в країні”, – наголошують у своєму звіті аналітики організації VoxUkraine. 
За даними Державної прикордонної служби України, з початку дії безвізового режиму українські громадяни здійснили 42,6 мільйона поїздок до країн Європейського Союзу. 9,2 мільйона громадян перетнули кордон з біометричними паспортами, з них майже 3 мільйона українців прямували без віз, з новими біометричними паспортами, тобто скористалися режимом “безвізу”.
Загалом за другий рік безвізу ним скористалися 2,35 мільйона українців, а  за перший рік – 560 тисяч. Це свідчить про те, щораз більше українців віддають перевагу безвізовим поїздкам, особливо з огляду на закінчення терміну дії віз, що були видані до 11 червня 2017 року, наголошують у прикордонному відомстві.
Також, за даними міграційної служби закордонні біометричні паспорти вже отримали більше 11 мільйонів людей. “Безвізовий режим з ЄС помножив цінність українського паспорту. Він став справжнім європейським паспортом”, — наголосив Порошенко.
Це справді так. За останні 5 років український паспорт зміцнив свої позиції  на 13 пунктів і сьогодні посідає 40 місце у світі.
А нещодавно стало відомо, що найбільший автобусний перевізник Європи, FlixBus, оголосив про повноцінний вихід на український ринок і назвав маршрути, які запустить в Україні. Згідно з презентацією компанії, у планах на 2019 рік – запустити рейси з Києва, Львова, Харкова, Дніпра, Одеси, Чернівців, Івано-Франківська, Вінниці, Тернополя. Вартість квитків починатиметься від 5 євро.
Петро Порошенко у своєму виступі окремо підкреслив, що отримання безвізового режиму — це другий стратегічний крок після Угоди про асоціацію на шляху до членства України в ЄС і НАТО. І партія “Європейська Солідарність”, лідером якої він є, має чіткий план, як досягти критеріїв для отримання членства в цих міжнародних союзах у перспективі 7–10 найближчих років.
“Членство у ЄС і НАТО — це нові стандарти життя. Це новий вимір безпеки і свободи громадян. Ми єдиною командою рухаємо Україну в Європу. Наша команда захистить європейський вибір України і нікому не дозволить зруйнувати підвалини нашої державності і повернутися до політики багатовекторності”, — наголосив він.
“Безвізовий режим – це не проста формальність. Це – новий вимір свободи. Це – кардинальні проєвропейські реформи. Це – гігантський стрибок від “совка” до європейського майбутнього!” – вважає п'ятий президент України.
Впродовж 5 років Україна досягла цілої низки дипломатичних перемог. Угода про асоціацію з ЄС, завдяки якій для українських товарів відкрився європейський ринок, міжнародна коаліція на підтримку України, надання допомоги, зокрема  військового характеру з боку ключових іноземних партнерів. Зрештою, “безвіз”, який певною мірою означає повернення до європейської цивілізації. Який Україні було надано навіть попри те, що на сході держави триває конфлікт. І який викликав таку шалену лють у Москві.
Україна завдяки цим дипломатичним перемогам перетворилася з об'єкта на суб'єкта міжнародної політики. Як влучно зазначив відомий дипломат, письменник Юрій Щербак: “Давайте  прямо скажемо, що президент Порошенко переграв Путіна в багатьох компонентах військово-дипломатичної боротьби. І спасибі йому за це”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.8779 / 4.11MB / SQL:{query_count}