Запрацює національна система крові

Держава оплачуватиме вартість наданої медпослуги, до якої виходитиме вартість компонентів крові

До 2022 року в Україні мають реформувати систему донорства. Зокрема, МОЗ створить єдину систему моніторингу та реєстру донорів. Також мають відкрити спеціальні центри, що стежитимуть за якістю крові та компонентів, яку передаватимуть лікарням, інформує Hromadske.ua.
“Система матиме три рівні: на національному рівні МОЗ контролюватиме та ліцензуватиме, Центр громадського здоров’я МОЗ надаватиме методологічну, координаційну та інформаційну підтримку центрів крові, а Національна служба здоров'я – оплачуватиме вартість крові та компонентів”, – розповів керівник Директорату громадського здоров’я Андрій Скіпальський.
На регіональному рівні центри крові збиратимуть, зберігатимуть, перероблятимуть та транспортуватимуть кров та її компоненти. Лікарні в регіонах надаватимуть послуги тільки з трансфузії та зберігання крові.
Стратегію розвитку Національної системи крові уряд затвердив у лютому 2019 р. Згідно з нею, законодавство про донорство мають переглянути та осучаснити, а нову систему крові поєднати з медичною реформою другої ланки медицини. Із 2022 р. держава через Національну службу здоров’я України оплачуватиме вартість наданої медпослуги, до якої виходитиме вартість компонентів крові.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7562 / 4.07MB / SQL:{query_count}