“Рейкова війна” за урожай

Українські аграрії очікують рекорду зі зернових, але невідомо, чи вдасться їм доставити продукцію за призначенням

Україна повинна поставити як пріоритет національні інтереси, і в піковий період навантаження на залізницю, який традиційно припадає на серпень-вересень, забезпечити насамперед вагонами вітчизняних перевізників. Про це заявив в інтерв’ю “24 каналу” голова Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко. За його словами, для Укрзалізниці дуже вигідний транзит, водночас його обсяги ситуативно ростуть. “Якщо, наприклад, в січні – травні йшлося про приблизно 300 тисяч тонн транзитних вантажів переважно, до речі, з Росії, то план на липень вже становить понад 700 тисяч тонн”, – заявив Олександр Криворучко.
За даними експерта, збільшення кількості транзиту на серпень – вересень – одна з причин крайнього посилення і без того пікового навантаження на залізницю в напрямку портів Одеси та Чорноморська. Крім збору рекордного в цьому році врожаю зернових, а також збільшення обсягів транзиту, в цей час запланований масштабний ремонт автомобільних доріг, що не дозволить розвантажити залізницю за рахунок автотранспорту. Також навантаження в цей період на залізницю буде більшим в зв’язку з тим, що на серпень у багатьох металургійних підприємств припадає період ремонтів. Відповідно залізорудну сировину, яку залізницею доставляли для внутрішньої переробки на металургійних комбінатах, відправлятимуть на експорт. І це теж призведе до того, що навантаження в серпні – вересні буде ще більшим.
За словами Олександра Криворучка, Укрзалізниця повинна в поточній ситуації підтримати вітчизняних вантажовідправників і надати пріоритет українським вантажам. “Я в жодному разі не закликаю до розриву якихось транзитних договорів, тому що це не вигідно, це суперечить нашим національним інтересам. Ми повинні тут заробляти, у нас вигідне географічне розташування. Але водночас ми повинні надавати пріоритет насамперед нашому вітчизняному бізнесу”, – заявив голова Асоціації власників вагонів.
Тим паче, що в Укрзалізниці спостерігається серйозний брак рухомого складу. За даними з відкритих джерел, у результаті окупації частин Донецької та Луганської областей було втрачено чверть парку вантажних вагонів. На непідконтрольних Україні територіях залишилося 29 375 вантажних вагонів (нагадаємо, що загальний парк вантажних вагонів Укрзалізниці становить приблизно 104 тис. штук). Крім цього, на окупованій російсько-терористичними силами території Донбасу залишилося 226 тепловозів, 68 електровозів, 49 дизель-секцій і 94 електросекції. Для порівняння: загалом станом на жовтень 2016-го, в Укрзалізниці працювали 2,4 тис. тепловозів і 1,3 тис. електровозів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6717 / 4.09MB / SQL:{query_count}