Газ дешевшає, Нацгвардія патрулює…

Які зміни ввійшли у життя українців із серпня

Ми всі чекаємо на зміни, однак не всі готові змінюватися самі. Є нововведення, які нас тішать, вселяючи оптимізм,  а є й такі, що викликають побоювання. Отже, яких змін варто очікувати українцям в останній місяць літа та як вони позначаться на нашому щоденному житті?
* Як показали опитування, найбільше люди переймаються високими тарифами. Тож із 1 серпня можна радіти з того, що газ для населення подешевшав на 5,5% – із 5 тис. 803 грн за тисячу кубометрів до 4 тис. 640 грн. А для підприємств, які закуповують газ на умовах передоплати, ціна на блакитне паливо знизилася на 7,5% – із 6 тис. 020,4 грн за тисячу кубометрів до 5 тис. 568 грн (7,5%). Для підприємств, які купують його без передоплати, ціна зменшилася на 7,2%.
* Про інше нововведення серпня можна буде судити трохи згодом. Відтепер Національна гвардія самостійно патрулюватиме вулиці у містах (раніше вона робила це, але з працівниками поліції). Для забезпечення правопорядку заплановано залучити близько 2 тисяч нацгвардійців, 100 автомобілів та 100 службових собак. Нацгвардійці здійснюватимуть патрулювання 5 днів на тиждень по 6 годин. Вони, зокрема, мають право вимагати документи для перевірки, проводити поверховий огляд, зупиняти автомобілі та вимагати покинути певну територію.
* Із початком серпня набула чинності нова будівельна норма: всі магазини та гіпермаркети, площа яких становить 2,5 тис. квадратних метрів і більше, повинні мати громадські туалети.
* Із 2 серпня набув чинності закон про ековиробництво, відповідно до якого запроваджується обов’язкова реєстрація насіння та його виробників, а також  маркування органічної продукції (її виробників внесуть у єдиний реєстр). Їх перевірятимуть органи контролю: якщо ті не матимуть відповідного сертифіката, їх можуть оштрафувати на суму від 19 до 30 тис. грн.
* Також змінилися правила отримання електронного цифрового підпису: тепер електронні довірчі послуги можна отримати лише на захищені носії ключової інформації.
* Із 5 серпня в Україні запровадили новий стандарт банківського рахунку IBAN, який застосовують у країнах ЄС і який містить 29 цифр. До листопада він функціонуватиме паралельно з прийнятим раніше стандартом, відтак банки остаточно мають перейти на новий.
* Як відомо, 22 серпня закінчується термін розмитнення автомобілів на єврономерах, тож власників таких автівок почнуть штрафувати. За прострочення на термін від 10 до 20 днів порушників чекає штраф у розмірі 17 тис. грн, від 20 до 30 днів – 85 тис. грн, більш ніж 30 днів – 170 тис. грн або конфіскація авта. За використання такого автомобіля з метою комерції або передачу в користування іншим особам доведеться викласти 34 тис. грн.
Наочніше про це в інфографіці.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7597 / 4.09MB / SQL:{query_count}