Медреформа: за які послуги доведеться платити

Окрім гарантованих безкоштовних послуг, які почнуть надавати з 2020 року, будуть і ті, за які пацієнти платитимуть самостійно

Із 2020 року в Україні має повноцінно запрацювати медреформа, але перед цим Верховна Рада ще повинна проголосувати за програму медичних гарантій – перелік послуг, які Національна служба здоров’я замовлятиме у медзакладах та оплачуватиме їх із держбюджету. Крім цього переліку, з’явиться список послуг, за які НСЗУ не платитиме, про що повідомив голова НСЗУ Олег Петренко.
Зокрема, до списку послуг, за які українцям доведеться платити самостійно, ввійдуть послуги з оздоровлення: масаж, фізіотерапевтичні послуги, сервіс, естетична та косметологічна медицина, стоматологія та ортодонтія.
“Однак екстрену стоматологічну допомогу та стоматологічну допомогу дітям будуть покривати. Некритичні послуги не входитимуть до програми медичних гарантій. Цей “негативний” перелік переглядатимуть щороку”, – запевняє Олег Петренко.
Решта послуг, з його слів, будуть входити до гарантованого пакета медпослуг, вартість яких відшкодовуватимуть із держбюджету. Екстрені медпослуги надаватимуть без скерування!
Також НСЗУ частково відшкодовуватиме вартість операцій, якщо вона не перевищуватиме національні тарифи в державних та приватних медзакладах.
“Наприклад, ми знаємо, що в Польщі одну лазерну корекцію зору роблять на 1000 населення. В Україні точно не може бути більше. В межах нашого замовлення медпослуг ми кажемо, що цього року можна зробити, наприклад, 500 лазерних корекцій у області за певним тарифом. Відповідно на цю кількість послуг і будуть контрактувати кожен медзаклад, який відповідає вимогам. Якщо ми укладемо контракт із цим закладом, то його пацієнти за скеруванням зможуть піти на безкоштовну операцію”, – додав керівник НСЗУ.
А запуск безоплатної діагностики, яка передбачає фінансування НСЗУ переліку 54 основних аналізів та обстежень для пацієнтів, відклали через неготовність медзакладів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6355 / 4.08MB / SQL:{query_count}