Система, яка попереджатиме про рейдерські захоплення

Цей сервіс хочуть зробити безкоштовним

В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про те, що їхній бізнес чи нерухомість переходять комусь іншому. Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який є радником в.о. голови СБУ Івана Баканова.
Він пропонує поділити реформу на три частини. Спершу надаватимуть можливість безкоштовно підписуватися на сповіщення про те, що їхня нерухомість чи бізнес змінює власника.
“Наразі подібний сервіс є, але він платний і стосується тільки нерухомості та й то не всієї. Наша мета – зробити сервіс безкоштовним, що буде охоплювати всі типи майна і буде доступний через різних провайдерів”, – зазначив Дмитро Дубілет.
Далі планують навчитися повідомляти громадян про захоплення майна, навіть якщо вони не підписані на сервіс. Зі слів радника очільника СБУ, нині в Україні немає “нормального реєстру з контактною інформацією громадян”. Тому планують інтегрувати дані з бюро кредитних історій, які мають контактні дані більшості громадян.
Згодом планують надсилати громадянам повідомлення не тільки про завершені угоди, а й про ті, які щойно готують.
“Якщо вашу квартиру чи бізнес уже “віджали”, процес повернення може бути тривалим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримали повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки”, – зазначив Дмитро Дубілет.
І додав, що громадянам потрібно дати можливість “загальмувати” таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подання скарг у антирейдерську комісію при Мін’юсті.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8260 / 4.07MB / SQL:{query_count}